32.1 C
İstanbul
12 Haziran 24, Çarşamba
spot_img

‘Gazete Duvar’a veda ve içten bir dilek’

Hakan Aksay, “çalışma düzenine ilişkin görüş ayrılıkları nedeniyle” Gazete Duvar’ın genel yayın yönetmenliğinden ayrıldığını açıkladı. Aksay’ın yerine, Gazete Duvar’ın kuruluşundan bu yana yazı işleri müdürlüğü görevinde bulunan Barış Avşar getirildi.

Aksay’ın, “Gazete Duvar’a veda ve içten bir dilek” başlıklı son yazısı şöyle:

“Veda yazıları genellikle zor yazılır. Ama bu durum, şu an benim için geçerli değil. İçim rahat.

Çünkü şimdi burada vedalaşırken söyleyebileceğim pek çok şeyi, Gazete Duvar’da göreve başlamadan bir gün önce yayımlanan söyleşide vurgulamıştım.

Asıl zor olan, gazetenin yaşadığı sarsıntıdan hemen sonra, “Duvar yıkıldı” söylentileri arasında yönetime gelmekti. “Gazete Duvar’ın yıkılmayacağı, hatta daha sağlamlaşacağı” sözüyle işe giriştiğimde bazı arkadaşlarımın bile bana kuşkuyla baktığını hissediyordum.

Kısa süre sonra Duvar’da işlerin düzene girme eğiliminden duyulan memnuniyetin dile getirildiği telefonlar ve mesajlar almaya başladım. Birkaç hafta içinde Duvar toparlanmış, yaralarını sarmaya girişmişti. Gazete çalışanları, mutfaktaki arkadaşlarımız sağlam durmuş, yeni yönetimin attığı adımlarla, Duvar’a katılan köşe yazarları, video yorumcuları ve değişik alanlardaki yeni çalışanlarla güçlenmeye başlamıştık.

Burada sadece dört ay gibi kısa bir süreden bahsediyoruz. Yoruma yer bırakmayan, “ölçülebilir başarılar” ortada: Gazete Duvar’ın okunma oranları, takipçileri, aktif ziyaretçileri belirgin olarak arttı. Reklam alanında yapılan değişiklikler sonrasında gelirler hissedilir biçimde yükselmeye başladı. Kısa süre önce sosyal medyada yeni bir yapılanmaya gittik. Bir dizi alanda yeni adımlar attık. İstanbul’da ve Ankara’da Duvar’a daha çok yakışan yeni ofislere taşındık.

Kuşkusuz eksikler, hatalar, tamamlanmayan çalışmalar da var. Ama dolu dolu geçen dört ayın, bugün gazeteyle vedalaşma aşamasında benim açımdan benzersiz bir deneyim olduğunu belirtmeliyim.

Bugün Gazete Duvar’la çalışma düzenine ilişkin olarak yaşadığımız görüş farklılıkları nedeniyle yollarımızı ayırıyoruz.

Kasım ayı başlarında uzunca süredir dikkatle izlediğim, beğendiğim, iyi bir gazeteye geldiğimi söylemiştim. Şimdi giderken Duvar’la ilgili duygularım değişmedi. Burası nitelikli bir gazete. Türkiye’nin zor şartlarında medyanın en iyi platformlarından biri.

Gazete Duvar’ın gelişip güçlenmesini, daha kurumsal bir yapı haline gelmesini içtenlikle diliyorum. Eminim eski ve yeni bütün Duvar emekçileri bu yolda ciddi katkılar yapacaktır.

Bu arada gazetenin imtiyaz sahibi ile benim dönemimde işe alınan çalışanların, köşe yazarlarının ve video yorumcularının göreve devam edeceği konusunda olumlu bir görüşme yaptık. Benim de onlara dostça çağrım ve dileğim Gazete Duvar’a verdikleri katkıları sürdürmeleridir. Güzel günler diliyorum.”

Medya Günlüğü

Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
678TakipçilerTakip Et
11,500TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler