27.2 C
İstanbul
12 Haziran 24, Çarşamba
spot_img

Rusya’ya e-vize

Rusya’yı ziyaret etmek isteyen yabancıların uzun süredir beklediği elektronik vize uygulaması sonunda başladı.

Rusya Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 55 ülkenin vatandaşlarına e-vize için başvurma hakkı tanındı. Söz konusu ülkeler arasında Avusturya, Fransa ve İtalya gibi Avrupa ülkelerinin yanı sıra NATO üyeliğine yeni kabul edilen Finlandiya ile İsveç bulunuyor.

Bakanlık, seyahat tarihinden en erken 40 gün, en az dört gün önceden başvurmak koşuluyla verilecek vizelerin maksimumum 16 gün geçerli olacağını belirtti. Ancak ülkeye giriş ve çıkış birer gün sayıldığı için pratikte kalış süresinin en fazla 14 gün olacağı anlamına geliyor.

Rusya’ya tek giriş olanağı sağlayacak e-vizenin başvurusu için davet mektubu ya da otel rezervasyonu gerekmeyecek. 55 ülkenin vatandaşları, alacakları vizeyle yabancılara kapalı olan ve özel izin gerektiren bölgeler dışında Rusya Federasyonu’nda diledikleri yere gidebilecek.

Rusya, e-vize uygulamasını daha önce başlatmayı düşünüyordu ancak koronavirüs salgını nedeniyle uygulama ertelenmişti.

Rusya e-vizesi için İngilizce başvuru linki: https://electronic-visa.kdmid.ru/index_en.html

Medya Günlüğü

Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
678TakipçilerTakip Et
11,500TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler