17.6 C
İstanbul
30 Mayıs 23, Salı
spot_img

Rus turistler geliyor

Rus halkının sabırsızlıkla beklediği geleneksel mayıs tatillerinde yurt dışına seyahat edecek turistlerin öncelikli tercihi Türkiye olacak.

Moskova’da yayınlanan Kommersant gazetesinin Rus turizm çevrelerine dayanarak verdiği habere göre mayıs tatilleri öncesinde ülke içi seyahat rezervasyonlarında düşüş yaşanıyor. Bunun nedeni olarak popüler iç turizm destinasyonlarının bulunduğu ülkenin güneyindeki bazı havaalanlarının kapalı olması ve ekonomik sıkıntılar sonucu halkın mayıs planlarını yaz aylarına kaydırması gösteriliyor.

Rus seyahat acentelerine göre artan fiyatlara rağmen yurt dışı rezervasyonlarında Türkiye yüzde 36’lık payla birinci sırada bulunuyor. Türkiye’nin ardından Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri geliyor.

Tur almadan yurt dışına giden bireysel turistlerin birinci tercihi de Türkiye. Ardından Özbekistan, Ermenistan, Azerbaycan ve Birleşik Arap Emirlikleri geliyor.

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, medyanın ve gazetecilerin sorunlarını ve geleceğini tartışmak isteyenlere kapısı açık, kar amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
666TakipçilerTakip Et
11,097TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler