24.3 C
İstanbul
13 Temmuz 24, Cumartesi
spot_img

İFSAK 9. Uluslararası Fotoğraf Yarışması

İFSAK, TFSF ve FIAP onaylı “İFSAK 9. Uluslararası Fotoğraf Yarışması”nın tüm fotoğrafçılara açık olan başvuruları 3 Ocak 2023 tarihinde sona erecek.

Türkiye’nin fotoğraf ve sinema alanlarında en köklü derneği İFSAK, 63 yıldır fotoğraf sanatının öğrenilmesi, yaygınlaşması için çalışıyor; bu alanda üretmek isteyenlerle üretim yapanlar arasında bir danışma ağı oluşturuyor. Her yıl açtığı seminer ve atölyelerle yüzlerce fotoğrafçıyı destekleyen İFSAK ulusal ve uluslararası alanda birçok fotoğraf derneği ve sivil toplum kuruluşuyla da ortak projelere imza atıyor.

1979 yılında ilki yapılan “İFSAK Uluslararası Fotoğraf Yarışması”, sayısal (dijital) kategoride gerçekleştiriliyor. “İFSAK 9. Uluslararası Fotoğraf Yarışması”nda iki farklı jüri, “Serbest Renkli”, “Serbest Siyah-Beyaz”, “Sokak” ve “Deneysel” olmak üzere dört bölümde gelen fotoğrafları değerlendirecek.

Dünyaca ünlü Melanie Light, Michael Freeman ve Nimet Gönenç Çınaroğlu‘dan oluşan jüri Serbest Renkli, Serbest S/B ve Sokak fotoğraflarını seçecek. Deneysel bölümünün jürisinde ise şu isimler yer alıyor: Ali Balkı, Colin Harrison ve Dina Bova.

Jüriler 16 Ocak 2023 tarihinde toplanacak, yarışmanın sonuçları 23 Ocak 2023 günü açıklanacak. Ödül töreni ve sergi açılışı ise İFSAK Sergi Salonunda 28 Ocak 2023 tarihinde yapılacak.

Yarışma şartnamesi ve daha detaylı bilgi için:

(0212) 292 42 91- (0212) 292 18 07

ifsak.photo.contests@gmail.com

https://www.ifsak.org.tr/ifsak-9th-international-photography-contest/

Medya Günlüğü

Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
678TakipçilerTakip Et
11,600TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler