3.5 C
İstanbul
30 Ocak 23, Pazartesi
spot_img

‘Gazeteci Olmak Gazeteci Kalmak’

Türkiye’de 6 Nisan 1909’da Hasan Fehmi Bey’in öldürülmesinden başlayarak aralarında Uğur Mumcu, Abdi İpekçi, Hrant Dink ve Metin Göktepe’nin de yer aldığı öldürülen gazeteci sayısı 67’yi buldu.

Son 10 yılda ise 11 bini aşkın gazeteci işsiz kaldı. Gazeteciliğin sansür ve otosansür baskısındaki ağır gündemi 23 Ocak 2023 Pazartesi günü saat 14.00’de Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin (TGC) düzenlediği “Türkiye’de Gazeteci Olmak Gazeteci Kalmak” etkinliğinin yedincisinde ele alınacak.

Toplantı, TGC Başkanı Turgay Olcayto’nun açılış konuşmasıyla başlayacak. Toplantının moderatörlüğünü TGC Genel Sekreteri Sibel Güneş üstlenecek.

Toplantıda PEN Yazarlar Derneği Başkanı Zeynep Oral, Türkiye Yazarlar Sendikası Genel Başkanı Adnan Özyalçıner, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yetvart Danzikyan ve Akademisyen Dr. Erkan Oyal görüşlerini paylaşacak. Etkinlik toplu fotoğraf çekimiyle son bulacak.

(TGC)

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, medyanın ve gazetecilerin sorunlarını ve geleceğini tartışmak isteyenlere kapısı açık, kar amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
666TakipçilerTakip Et
11,153TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler