18.9 C
İstanbul
15 Haziran 24, Cumartesi
spot_img

‘Uçan Süpürge’ başlıyor

26. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 31 Mayıs – 7 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek.

Gösterimlerin Büyülü Fener Kızılay Sineması’nda yapılacağı festivalde dokuz bölümde dünyanın dört bir yanından toplam 64 film izleyiciyle buluşacak.

İlk kez düzenlendiği 1998’den bu yana kadın emeğini görünür kılan, kadın hareketiyle birlikte güçlenen, sinema sektöründeki kadınlar arasında bir iletişim ağı kuran festival bu yıl “Daha Fazlası, Daha Azı Değil” temasıyla düzenleniyor.

Festivalin afişleri ve görsel kimliği, grafik tasarımcı Kibele Yarman’ın imzasını taşıyor. Yarman, festival için hazırladığı üç farklı afişte kadınların hak mücadelesini ve sinemadaki yerlerini afiş için seçtiği fotoğraflarla vurguluyor.

Biletler tam 40 TL, öğrenci 20 TL olarak 27 Mayıs saat 12.00’dan itibaren www.biletinial.com üzerinden ve Büyülü Fener Kızılay Sineması gişesinden satışta olacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesi de öğrencilere 1000 bilet hediye ediyor. Öğrenciler, Büyülü Fener Kızılay Sineması’nda festival boyunca her gün saat 11.00’de dağıtılmaya başlanacak kontenjan dahilindeki askıda biletleri alıp, o günün Uçan Süpürge seanslarından istedikleri filmi ücret ödemeden izleyebilecekler.

Festival kapsamında verilen ödüller 31 Mayıs akşamı düzenlenecek açılış gecesinde sahiplerine takdim edilecek. Bu yıl Onur Ödülü oyuncu Tilbe Saran’a, Bilge Olgaç Başarı Ödülleri oyuncu Asiye Dinçsoy, yönetmen-senarist Belmin Söylemez ve kurgucu Selda Taşkın’a, Genç Cadı Ödülü ise oyuncu Öyküsu Özyürek’e verilecek.

(bianet.org)

Medya Günlüğü

Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

Önceki İçerikAhlak ve medeniyet
Sonraki İçerikSonuçta nefes alıyoruz!
Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
678TakipçilerTakip Et
11,500TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler