-1.1 C
İstanbul
8 Şubat 23, Çarşamba
spot_img

Tanzanya’ya Türk desteği

Nasrullah Ayan Youtube kanalında gazeteci Tamer Durak’la haftalık sohbetinde TÜİK Başkanı Sait Erdal Dinçer’in açıklamalarından kamu bankalarına para aktarılmasına, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin Tanzanya ile ilgili sözlerinden İran’ın Türkiye’ye verdiği doğal gazı kesmesine gündemde öne çıkan başlıkları konuştu.

Ayan, “Sermaye artırımı için kamu bankalarına 51.5 milyar lira, katılım bankalarına da iki milyar lira aktarılacak. Sonra da bu bankaların halka 400 milyar lira tutarında kredi vereceğini tahmin ediyorum” dedi.

TÜİK Başkanı Dinçer’in “84 milyona karşı sorumluyum” sözlerini yorumlayan Durak ise, durup dururken neden böyle bir açıklama yapıldığını merak ettiğini söyledi.

Merkez Bankası faizi neden değiştirmedi? İran’ın Türkiye’ye verdiği doğal gazı kesmesinin nedeni ödenmeyen borç muydu? Türkiye Afrika ülkesi Tanzanya’ya neden yardım edecek? Türkiye bitcoini “resmi para” olarak kabul edecek mi?

Ayan’la Durak gündemdeki konuları tartışıyor:

 

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, medyanın ve gazetecilerin sorunlarını ve geleceğini tartışmak isteyenlere kapısı açık, kar amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
666TakipçilerTakip Et
11,150TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler