19.7 C
İstanbul
4 Ekim 23, Çarşamba
spot_img

‘Suriye normalleşmeyi ağırdan alıyor’

KRT’de yayınlanan “Dünya Gözüyle” programından gazeteci Tülin Daloğlu dış politikada yaşanan son gelişmeleri Medya Günlüğü yazarı Aydın Sezer’le konuştu.

Programda Türkiye’nin Mısır, Libya, Suriye, Rusya, Yunanistan ve ABD ilişkilerinin yanı sıra Rusya-Ukrayna savaşı ve enerji sorunu ele alındı.

Sezer, Ankara’nın dış politikadaki değişim hamleleri için, “Herkes bizi güven testine tabi tutuyor” dedi.

Türkiye’nin normalleşme hamleleri yapmaya çalıştığını belirten Sezer, “Bir Türk yetkili Suriye’ye bir şans tanındığını söyledi ama kimin kime şans tanıdığı tartışmaya açık. Suriye ilişkilerin normalleştirilmesi sürecini ağırdan alıyor” diye konuştu.

Bu süreçte Rusya’nın bir taşla birkaç kuş vurmaya çalıştığını söyleyen Sezer, “Moskova Kürtleri Esad’a itmek istiyor ve bu nedenle Türkiye sopasını kullanmaya çalışıyor. Türkiye’deki seçim süreci nedeniyle Rusya Türkiye’nin Suriye’de sınırlı bir harekatına izin verebilir” dedi.

 

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, medyanın ve gazetecilerin sorunlarını ve geleceğini tartışmak isteyenlere kapısı açık, kar amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
666TakipçilerTakip Et
11,276TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler