2.6 C
İstanbul
30 Ocak 23, Pazartesi
spot_img

Serdar Akinan’dan Halk TV iddiaları

Gazeteci Serdar Akinan katıldığı bir programda Halk TV Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Mahiroğlu hakkında şoke eden iddialarda bulundu.

Mahiroğlu’nun ABD hazinesini dolandırmak ve kara para aklamakla suçlanan SBK Holding’in patronu Sezgin Baran Korkmaz’a yakın olduğunu iddia eden Akinan, “Bir TIR yakalanmış, içinde uyuşturucu var ve yakalanan bu uyuşturucu güya tırın sahibi veya bu operasyonu yapan Cafer Mahiroğlu, sonra soyadı da değişiyor” dedi.

Akinan şunları söyledi:

“Gelelim Cafer Mahiroğlu…. Cafer Mahiroğlu’yla da tanıştım telefonda, Halk TV’nin sahibi. SBK’yla son derece yakın biliyorsunuz. Ben diyor SBK gibi bir operasyon düzeltiyorum, Romanya’da bir ses kaydı olduğu iddia ediliyor. Bir TIR yakalanmış, içinde uyuşturucu var ve yakalanan bu uyuşturucu güya TIR’ın sahibi veya bu operasyonu yapan Cafer Mahiroğlu, sonra soyadı da değişiyor. Asıl soyadı Mahiroğlu değil. Bunlar hep iddia. Şimdi bu adam milyonlarca dolar İngiltere’de büyük bir dev şirket kurmuş. O şirket batmış, güya ve o para Türkiye’ye gelmiş ve şu anda bir binaya taşınıyor İstanbul’da Halk TV. Gene altını çiziyorum. Reklam gelirleri belli. Dolayısıyla ben Türkiye medyasında ana akım dışında yani AKP’nin kontrol ettiği medya kanalları dışında burada dikkat çekici üç kanal var TELE1, KRT… KRT’nin de aslında finans kaynağı belli. Reklam gelirleri var ciddi anlamda.”

Mahiroğlu’nun yeni binalara ve yeni transferlere milyonlar verirken, eski çalışanlarına da düşük maaş, Basın Sigortası ve editoryal bağımsızlık vermemesi son dönemde kurum içinde huzursuzluk yarattığı gündeme gelmişti. Yaşanan bu gelişmeler sonrası kanalda istifalar peş peşe gelmişti.

Halk TV’de Gökmen Karadağ, Salim Şen ve Aykut Küçükkaya’nın geçen aylardaki ayrılıklarının ardından Haber Koordinatörü İnan Demirel, Ankara Temsilcisi Özlem Akarsu Çelik ile internet portalı halktv.com.tr’nin Haber Müdürü Pınar Keleş de istifa ederek kanalla yollarını ayırmıştı.

Halktv.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Hakan Çelenk de ‘yorulduğunu’ gerekçe göstererek görevinden ayrılma kararı vermişti.

Son olarak ise ekonomi müdürü Nuray Tarhan ve muhabir Hazar Dost, Halk TV’ye veda ettiklerini açıklamıştı.

(Medyaradar)

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, medyanın ve gazetecilerin sorunlarını ve geleceğini tartışmak isteyenlere kapısı açık, kar amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
666TakipçilerTakip Et
11,153TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler