24.6 C
İstanbul
13 Temmuz 24, Cumartesi
spot_img

Seçime ramak kala…

Bütün dünyanın yakından takip ettiği 2023 Türkiye Cumhurbaşkanlığı seçiminde günden güne heyecan artarken bir o kadar da gerilim filmini aratmayan anlar yaşanıyor.

Bir seçim uğruna insanların birbirine düşman olduğu bu dönemde dostluğu ve mertliği gözlerimiz arar oldu. Bir yandan televizyon ekranlarında parti liderlerinin röportajlarını izlerken, diğer yandan sosyal medyalarda fenomen ve ünlü kişilerin propaganda paylaşımlarına denk geliyoruz, ülke adeta bir uçurumun kenarında; sonumuz hayır ola.

Mart ayında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener masadan ayrılarak büyük tepki almıştı, masaya dönüşü de bir o kadar tepkili oldu. Şimdiye baktığımızda ilk tur seçimlerden sonra diğer masalar da sallanıyor gibi.

Bir yandan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babaca’nın Cumhur İttifakı’na anayasa değişikliği için haberleri gündemdeyken, öbür yandan Ata İttifakı’nın fikir ayrılıklarıyla yollarını ayırdığını görüyoruz.

Bu yaşananlar vatandaşları büyük bir kararsızlığa sürüklerken ülke gündemindeki bürokrasi hakkında soru işaretleri oluşturuyor. Her iki tarafın küskün seçmenlerinin oy vermeleri ile popülerliğini arttıran Sinan Oğan şimdi ise Cumhur İttifakı’nı destekleyerek okları üstüne çekti.

Ümit Özdağ’ın Millet İttifakı’nı desteklemesi ile ATA İttifakı’nın tam anlamıyla dağılmış olduğunu anlıyoruz. Ülkemizin siyaseti bulmaca misali karışık durumda, umarım kalem elimizde kırılmaz.

Ümit Serin

Fotoğraf: Alp Eren Kaya/ANKA

Medya Günlüğü

Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
678TakipçilerTakip Et
11,600TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler