19.7 C
İstanbul
20 Mayıs 24, Pazartesi
spot_img

‘Nasıl bir ekonomi’ yayında

Ekonomi basınının önde gelen yayınlarından Dünya’nın isim hakkıyla ilgili olarak ortaya çıkan anlaşmazlık sonucu gazeteyi çıkaran ekip “Nasıl bir ekonomi” adıyla bugün yayına geçti.

Cuma günü “Dünya çalışanları” adına yapılan açıklamada isim hakkının uzatılmasında sorunlarla karşılaşıldığı belirtilerek, “Bu durumda tek seçeneğimiz kaldı; kendi yolumuzu çizmek… ‘Çalışanların gazetesi’ deneyiminden aldığımız cesaretle, yeni bir yayınla devam etme kararını verdik. Uzun yıllar emek verdiğimiz, sıkı bir aidiyet bağı oluşturduğumuz DÜNYA’dan kopmak kolay olmadı. Elbette içimiz buruk… Ama yeni bir yol açmak kaçınılmaz hale gelmişse, heyecanımızı kırgınlıklarımızın üstüne taşımalıydık…” denildi.

Buna karşılık, “marka kira sözleşmesi”nin 18 Kasım Cuma günü dolduğunu belirten Dünya Grubu, gazetesinin kapanma iddialarına ilişkin şu açıklamayı yaptı.

“Markamız, ‘Dünya çalışanlarının veda ettiği’, ‘Dünya gazetesinin NBE isimli bir yayına dönüştüğü’ yönünde gerçeğe aykırı, kamuoyunu bilinçli olarak yanıltan ve Dünya markasına doğrudan doğruya yayın yolu ile saldırı oluşturan haksız fillerle karşı karşıya kalmıştır. Bizlerden görüş ve bilgi alınmadan, bu yayın ve haberlerin gerçekliği araştırılmadan yayınlanan ve Dünya markasını itibarsızlaştırma, yok etme algısına destek vermek üzere çeşitli medya ve sosyal medya hesaplarından yayılan diğer tüm yayınlara ve duyurulara ilişkin olarak her türlü yasal haklarımız saklı tutulmakta olup gereği yapılacaktır. Dünya gazetesinin yayın hayatı son bulmadı, Dünya yoluna devam ediyor.”

 

Medya Günlüğü

Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
678TakipçilerTakip Et
11,500TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler