19.7 C
İstanbul
20 Mayıs 24, Pazartesi
spot_img

Moskova’da Erdoğan tahminleri

Rus siyaset bilimciler, Cumhur İttifakı adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 14 Mayıs seçimlerini kaybedebileceğini öne sürdü.

Rus Podmoskovye Segodnya haber sitesine konuşan Boris Nadejdin ve Aleksey Martınov, Erdoğan’ın olası yenilgisinin gerekçelerini sıraladı.

Nadejdin, “Erdoğan seçimi kaybedebilir. Bunun nedeni ekonominin kötü durumda olması. Ayrıca, korkunç depremden sonra binaların yapımındaki yolsuzluk gerçekleri su yüzüne çıktı. Kötü inşa edilmiş olanlar hemen yıkıldı. Ekonomi ve deprem iki ana faktör” dedi.

Diğer siyaset bilimci Martınov da, Erdoğan’ın olası yenilgisi nedenlerini şöyle sıraladı:

“Reytingi yüksek ama şimdi anti-reytingi daha da yüksek. Bu, genel olarak siyasi kariyerinin başlangıcından bu yana Erdoğan için en zor seçim olacak. Kılıçdaroğlu tek muhalefet adayı değil. Sonuç itibarıyla en güçlü iki aday kaldığında kimin kime oy vereceği önemli.”

Rus siyaset bilimci Yuriy Svetov da, hem geçen ay meydana gelen depremlerin hem de ekonomideki kötü gidişin Erdoğan’ın reytingini etkilediğini söylemişti.

Fuad Safarov, Moskova

İlgili haberler:

https://medyagunlugu.com/kilicdaroglundan-rusya-mesajlari/

https://medyagunlugu.com/turk-rus-deprem-kirilmasi/

Medya Günlüğü

Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
678TakipçilerTakip Et
11,500TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler