26.3 C
İstanbul
13 Haziran 24, Perşembe
spot_img

Dolar büyüsü nasıl bozulur?

İstanbul’da açılmış olan “3 Harflilerin Musallat Oldukları Mağdurların Sorunlarını Teşhis ve Tedavi Ederek Bir Daha Olmasına Mani Olan Şifa Dağıtma Merkezi“nin uzman şifacılarından Sayın Cin Ali Cinfikir, yoğun “3 harfli çıkarma seansları” arasında bize zaman ayırma ve röportaj yapma isteğimizi kabul ettiler.

-Nasılsınız Sayın Cinfikir?

-Teşekkür ediyorum. Yalnız bir düzeltme yapmak istiyorum; “şifacı” değil, doktor efendim. Bendeniz naçizane şu ana kadar 20 yılda bir doktorun şifa verdiği hasta sayısı kadar hastaya şifa vermiş adamım. İç hastalıkları, dış hastalıkları, basur memesi, iktidarsızlık, boyun ağrısı, bel ağrısı, egzama, cinsel soğukluk vs. konularda uzman sayılırım. Bir de büyü bozabiliyorum.

– Peki Sayın Doktor Cin Ali Cinfikir. En son kime şifa verdiniz?

– Takdir edersiniz ki, hastalarımızın isimlerini zikretmek biz doktorların prensibi değildir. Bendeniz az önce bir beyefendiden çıkardım 3 harflileri.

– Nasıl oldu peki anlatır mısınız?

– Vallahi zor oldu. Çünkü musallat olan 3 harfli Budist çıktı. Hastamız kasaptan dana antrikot aldığı bir vakit yolunu kaybedip Hindistan’dan gelen bir üç harfli musallat olmuş bizimkisine.

– Ne yaptınız peki, nasıl iyileştirdiniz hastanızı?

– Valla 3 harfliyi eti satan kasap arkadaşa yönlendirdik. Kasap arkadaşı az önce merkezimize getirdiler zaten. Onu da üç harfliyi de toptan et aldığı yere göndererek tedavi edeceğiz inşallah.

– Peki Sayın Cinfikir, biliyorsunuz ki dolar aldı başını gidiyor.

– Büyü var efendim.

– Anlayamadım.

– Maalesef dolar büyüsü yapılmış durumda efendim memleketimize.

– Kimler yapmış bunu peki efendim?

– Bunlar da başka üç harfliler, A ile başlıyor adları.

– AB…

– Aman efendim, lütfen isim zikretmeyelim. Vallahi yerin kulağı vardır, bize de musallat olurlarsa kurtulmamız çok zor ellerinden…

– Peki siz bunu nasıl öğrendiniz?

– Şimdi efendim, benim sağ olsunlar bu merkez açılmadan da bir sürü hastam mevcut idi. Zaten her şeyi Allah rızası için yapan biriyim bendeniz.

Temmuz ayının ortalarında Merkez Bankası’nda çalışan bir beyefendi vücudunda hissettiği bir ağırlık sebebiyle bana başvurdukları vakit, emrimdeki 3 harflilere olayın iç yüzünü araştırmaları emrini verdim.

– Ne buldular peki?

– Başkan ve yardımcılarının kapılarına muska bırakmışlar. Aynı durum Borsamızda ve bütün bankalarımızda da keşfedildi.

– Ne yaptınız peki?

– Tek tek o muskaları yerlerinden çıkardık tabii.

– Peki dolar neden yükseliyor sizin bütün yaptıklarınıza rağmen?

– Efendim tüm bu çabalarımıza rağmen dolar düşmeyince hükmettiğimiz 3 harflilere sorduk, dedik ki: “Kim alıyor bu doları yahu?” Onlar da bizim adımıza sorgu sual eylediler.

– Sonuç?

– Maalesef bu bahsettiğim diğer üç harfliler, dolara da musallat olmuşlar.

– Eyvahlar olsun!

– Endişeye mahal bir durum yok efendim, lütfen merak buyurmayınız.

– Neden?

– Şimdi bizim yaptığımız şu: Emrimizdeki 3 harflileri, yastık altındaki dövizlerini hala Türk lirasına çevirmeyenlere musallat ediyoruz. Bunlar o kişiler bozdurdukları dolarların dekontlarını alana kadar onları bırakmayacaklar. Aynı zamanda faiz yiyenler için de benzer bir uygulama içindeyiz. Şimdiye kadar 200.000 dolar civarında bir dolar bozulması söz konusu, bu miktar zaman içinde kesinlikle artacaktır. Aynı zamanda bizim 3 harflilerin, diğer 3 harflilerle temas etmesini sağlamaya çalışıyoruz. Enteresan olan diğer 3 harflilerin, bizim 3 harflileri takmıyor olmaları hatta tehdit bile ediyorlarmış.

– Nasıl yani?

– Size çok pis ambargo uygularız, bizim ülkemize de dünya üzerinde başka hiçbir yere de gidemezsiniz, mal varlıklarınıza da el koyarız demişler.

– Allah cümlemizi bu diğer üç harflilerden korusun! Peki efendim, vatandaşa tavsiyeleriniz nelerdir, vatandaş cebindeki paranın değer kaybetmesini önlemek için ne yapsın?

– Vatandaşımız her gün cebindeki paraya dualar okursa, paraları 1 dolar=1 TL şeklinde bereketlenecektir. Gerisini bize bırakınız!”

– Teşekkür ederiz Sayın Cinfikir. Allah sizden razı olsun.

– Cümlemizden efendim, cümlemizden…

İmzasız Yazar

Medya Günlüğü

Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

Önceki İçerik‘Görünmez el’ kuramı
Sonraki İçerikLira nereye koşuyor?
Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
678TakipçilerTakip Et
11,500TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler