26.2 C
İstanbul
22 Eylül 23, Cuma
spot_img

‘Barışmanın anahtarı Putin’de’

Zanka TV’de Ferit Atay, Türkiye ile Suriye arasındaki yakınlaşma çabaları başta dış politikada yaşanan son gelişmeleri Medya Günlüğü yazarı Aydın Sezer’le değerlendirdi.

Sezer, iktidarın Suriye politikasındaki yumuşamasını iç siyasi gelişmelere bağladı ve “Bir yandan muhalefetin sığınmacıların gönderilmesi, diğer yandan Esad’la görüşün baskısı var. Seçim yaklaşıyor” dedi.

Türkiye-Suriye ilişkileriyle ilgili inisiyatifin tamamen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’de olduğunu belirten Sezer, “Esad bizimle barışmak istemiyor, biz Esad’la barışmak istiyoruz. Erdoğan bir taşla birkaç kuş vurmak istiyor” diye konuştu. Erdoğan’ın sonuçtan çok sürecin başlamasıyla ilgilendiğini söyleyen Sezer, iki ülke arasındaki sorunların Türkiye’de iktidar değişmeden çözülmesinin mümkün olmadığını vurguladı.

Programda Atay ve Sezer, Akkuyu’daki gelişmeleri, Türkiye’nin Rus doğal gazını kısmen rubleyle ödemesini, S-400 füzelerindeki son durumu, Türkiye’ye gelen Rus sermayesini, Türkiye-Yunanistan ilişkilerini ve Rusya’da Aleksandr Dugin’in kızına düzenlenen suikastı da konuştu.

 

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
666TakipçilerTakip Et
11,275TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler