13.2 C
İstanbul
15 Nisan 24, Pazartesi
spot_img

Aşk, hayaller ve Meister

Rap müzik alanında başarılı çalışmalarla adından söz ettiren, genç yaşında ilginç bir çıkış yakalayarak İstanbul’ un en prestijli mekânlarında sahne alıp performans sergileyen “Meister”in güzel bir hikâyesi var.

Şu ana kadar söz ve müziği kendine ait olarak yayınladığı 109 parça ve 30 kliple konserlerde ve sahne performanslarında tercih edilen Meister, müzik kariyerinde kat ettiği yolu #BasarıHikayesi olarak adlandırdı ve bu yolda yeni hikâyeler yazmaya devam ediyor.

“İstanbul’un Sokaklarından Metropolün Göbeğine” mottosu, bir zamanlar müzik yaptığı kafelerden, ona İstanbul’ un en prestijli ( Beyrut Performans, Jolly Joker, Dorock XL) gibi müzik eğlence mekânlarında konser verme kapılarını açtı.

Rap müzik alanında adından söz ettiren Meister, genelde aşk, hayaller ve insanlara doğru mesajlar veren şarkı sözleriyle dikkat çekiyor.

“Herkesin anlatacak bir hikayesi vardır ya; bu da benim hikayem” diyerek okuduğu bir şarkıda kendi hayat hikayesini anlattı.

Aynı zamanda bir sağlık kurumunda sağlık personeli (Hemşire) olarak çalışan, Meister, gerçek adıyla Melih Can Küçük, geçirdiği Alopesi Areata hastalığı sonucu müzikle tanıştı.

20 Şubat 1999 İstanbul Kartal’da doğan, aslen Erzurumlu olan, orta okul yıllarında beatbox ve graffitiyle ilgilenen, lise yıllarında rap müzikle tanışan Meister, kendine idol olarak benimsediği 2Pac‘ın şarkılarında ilham buldu ve üretmeye karar vererek, 2015 senesinde ilk solo parçası #Kadın’ı video kamerasının düğmesine basarak kaydetti. Bu kültüre ilk adımını atan Meister’in 8 “single”dan oluşan ilk albümü Dünyanın Oyunları 2016 yılında yayınladı.

Takvimler 2017 yılını gösterdiğinde kendi stüdyosu 981Records’un kapılarını açtı ve tüm prodüksiyon işlemlerini tek çatı altında birleştiren bir marka haline getirdi.

Bu stüdyo, müzik kulağını geliştirdi ve diğer bir yanı olan prodüktörlük camiasına adım attı. Ünlü Mix&Masterları newschool mcler tarafından beğeni ile karşılandı, aynı zamanda aranjörlük de yapmaya başladı. Bununla da sınırlı kalmayan Meister, aldığı midi klavyesiyle “beat” üretmeye , enstrüman çalmaya ve solfej çalışmaları yapmaya başladı. Zaman zaman kendi “beat”lerini yaparak İnstrumental Vol serisini başlattı.

Takvimler 17 Nisan 2020’yi gösterdiğinde bir sürprizle uyandı ve yayınladığı ” Dünya yıkılana ömür ayırana dek “ parçası Spotify platformunun en seçkin listesi ” Türkiye Viral 50 “ ye girmeyi hak kazandı. Bu büyük listede adını 4 numaraya kadar taşımayı başardı ve şarkısı 350 binin üzerinde dinlenip 10 bin çalma listesine dahil oldu.

“İstanbul’un Sokaklarından Metropolün Göbeğine” mottosu, bir gün çıktığı kafelerden, ona İstanbul’ un göbeğinde ve en prestijli mekânlarında konser verme kapılarını açtı. Şu ana kadar yayınladığı 109 parça ve 30 klip ile üretkenliğini sürdürüyor.

Sürekli yeni bilgiler öğrenmeye meraklı olan ve alın teri dökerek basamak atlayan Meister, dinleyicinin takdirini toplamakta ustalaşıyor. Aynı zamanda konserlerden ve performanslarından geri kalmayan Meister, sahne stratejilerinde bir deha olarak adlandırılıyor. Kendi yolunu #BasarıHikayesi olarak adlandırdı ve bu yolda yeni hikâyeler yazmaya devam ediyor.

Üretmeyi seven Meister, farklı tarzlarla harmanlanmış single ve albümleriyle dinleyicilerin karşısına çıkıyor.

(kadikoygazetesi.com)

Medya Günlüğü

Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
666TakipçilerTakip Et
11,281TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler