25.6 C
İstanbul
13 Haziran 24, Perşembe
spot_img

Yeni bir ‘muhalif’ gazete

Ankara kökenli bir grup gazeteci birleşerek YakınPlanTV GAZETE adında aylık yayın çıkardı.

“Yeni bir muhalif gazete” sloganıyla yayın hayatına atılan Alev Çukurkavaklı’nın imtiyaz sahibi ve sorumlu yazı işleri müdürlüğünü üstlendiği gazetenin Genel Yayın Yönetmeni ise Şenol Ateş oldu.

Kadrosunda iş kadını Necla Hisarkaya, akademisyen gazeteci Dr. Engin Başcı, sanat eğitmeni – ressam Orhan Gazi Binboğa, ekonomi yazarı Cahit Saraçoğlu, akademisyen Mirati Madak, siyaset bilimci Mustafa Akay, eğitimci Mustafa Pala’nın bulunduğu gazetenin görsel yönetmenliğini Mevlüt Bulut yapıyor.

YakınPlanTV GAZETE’nin İstanbul Temsilciliğini ise Hasan Hüseyin Memiş yüklendi.
Yayın Yönetmeni Şenol Ateş; “Heyecanlıyız ve Atatürk devrim ve ilkelerinin bayraktarı olacağız. Türkiye’de gazeteciliğin sürüklendiği şu kısır noktada yapacağımız çok iş var. Türkiye’ye karşı sorumluluklarımızın olduğunun bilincindeyiz. Gazeteci olarak gücümüzün de farkındayız” dedi.

İmtiyaz sahibi Alev Çukurkavaklı ise; “Halk adına soran, sorgulayan, ilkeli, onurlu gazetecilik için kolları sıvadık” diye konuştu.

YakınPlanTV GAZETE’nin ilk sayısı 1 Ocak 2023 sabahından itibaren ücretsiz olarak dağıtılacak.

Medya Günlüğü

Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
678TakipçilerTakip Et
11,500TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler