14.1 C
İstanbul
26 Mart 23, Pazar
spot_img

Türkiye için kritik dönemeç

KRT’de yayınlanan “Dünya Gözüyle” programında gazeteci Tülin Daloğlu, Ukrayna savaşında gelinen noktayı ve Türkiye’ye olası yansımalarını Medya Günlüğü yazarı Aydın Sezer’le konuştu.

Sezer, Ukrayna’da dört bölgede yapılan referandumla Rusya’ya ilhak kararı çıkmasının ardından Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in bugün düzenlenecek törende büyük olasılıkla zafer ilan ettiğini açıklayacağını söyledi. Sezer, bundan böyle söz konusu bölgelerin Rusya toprağı sayılacağını ve Ukrayna tarafından düzenlenecek saldırıların Rusya’ya yapılmış sayılacağını belirtti.

Savaşın daha da şiddetlenmesi olasılığı bulunduğunu söyleyen Sezer, son zamanlarda Rusya’ya yaslanan bir tarafsızlık çizgisine geçen Türkiye’nin tercih yapmaya zorlanacağını vurguladı.

Programda, Türk bankalarının Rus Mir kartlarının kullanılmasını durdurması ve Kuzey Akım-2 hattı ile ilgili sabotaj iddiaları da konuşuldu.

 

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, medyanın ve gazetecilerin sorunlarını ve geleceğini tartışmak isteyenlere kapısı açık, kar amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
666TakipçilerTakip Et
11,190TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler