12 C
İstanbul
26 Mart 23, Pazar
spot_img

‘Türkiye benim kalbim’

Fuad Safarov, Moskova

Genç Rus model Lena Osipova (22),  yeni tanıştığı Türkiye’yi çok sevdiğini belirterek, “Türkiye benim kalbim” dedi.

Moskova Devlet Pedagoji Üniversitesi Rus Dili ve Edebiyatı Fakültesi 4. sınıf öğrencisi olan Osipova, “Akrabalarım sürekli Türkiye’yi ziyaret ediyor ve bana anlatıyordu. Antalya, İstanbul ve İzmir’i çok seviyorlar. Güzel izlenimlerini paylaşınca bende Türkiye ilgisi oluşmaya başladı. Fakat pandemi nedeniyle gidememiştim” diye konuştu.

Osipova, “Pandemi sonrası fırsat bulur bulmaz Antalya’ya gittim. Bu hayatımın ilk yurt dışı tatiliydi.  9 gün tatil yaptığım Antalya’da tarihi ve popüler mekanlarını gezdim. Otelim küçük olmasına rağmen Antalya’yı o kadar sevmiştim ki, bana göre bu dünyanın en iyi oteliydi” dedi.

Osipova, “Bence Türkiye’deki hava, atmosfer, insanların ilgisi, sokaktaki o güzel ortam, denizi, güneşi, tüm otellerin yıldızlarından da çok önemli. Türkiye’nin kendisi süper yıldız! Moskovalıyım, kentimi çok seviyorum ama Türkiye de artık kalbim, aşkım” sözleriyle duygularını paylaştı.

Türk insanını çok sevdiğini anlatan Osipova, “Türkiye’ye gitmeden önce biraz heyecanlıydım. Çünkü ilk kez yurt dışına gidiyordum. Fakat Türkiye’deki o samimi ve güzel insanları görünce çok etkilendim. Moskova’ya döndüğümde sanki yeniden doğmuştum” diye konuştu.

Türkçe öğrenmeye başladığını, gelecekte Türkiye’de yaşamak istediğini söyleyen Osipova, “Çok sayıda Türk arkadaşımın olmasını ve onlarla bol bol Türkçe konuşmayı istiyorum. Sosyal medya hesabımda Türk arkadaşlarım bana Türkçe öğretiyor. Gelecekte de Türkiye’de model olarak çalışmayı arzuluyorum. Boş vakitlerimde Türk çocuklara Rusça öğretmek istiyorum” dedi.

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, medyanın ve gazetecilerin sorunlarını ve geleceğini tartışmak isteyenlere kapısı açık, kar amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
666TakipçilerTakip Et
11,190TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler