3.5 C
İstanbul
30 Ocak 23, Pazartesi
spot_img

TGC Yönetim Kurulu görev dağılımı yaptı

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin (TGC) yeni yönetim kurulu görev dağılımını yaptı. Turgay Olcayto’nun Bağımsız Bağlantısız Özgür Gazeteciler Grubu 20 Nisan 2022’de yapılan seçimi yeniden kazanmıştı.

Yönetim Kurulu Toplantısı’nda Turgay Olcayto Başkanlığa, Vahap Munyar Başkan Vekilliğine, Doğan Şentürk Başkan Yardımcılığına seçildi. Sibel Güneş Genel Sekreter, İhsan Yılmaz Genel Sayman, Niyazi Dalyancı, Hakan Güldağ ve Nuray Özger Karagöz Genel Sekreter Yardımcılığını üstlendi.  Göksel Göksu, Pınar Aktaş ve Uğur Güç Yönetim Kurulu’nda üye olarak görev yapacaklar.

Aynı toplantıda Kadın Gazeteciler Komisyonu’nun Genel Koordinatörünün Göksel Göksu, Sosyal İşler Komisyonu Koordinatörünün Pınar Aktaş, dernek ve sendikalarla ilişkiler koordinatörünün Uğur Güç olmasına karar verildi.

Görev dağılımından sonra bir konuşma yapan Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto şunları söyledi:

“Gazetecilik açısından bu ülkede zor zamanlar hiç bitmedi. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti olarak gazeteciliğin kamu yararı taşıyan bir meslek olduğunu, haberin suç olmadığını savunmaya devam edeceğiz. Meslektaşlarımızın sadece gazetecilik yaptıkları için gözaltına alınmalarına, tutuklanmalarına karşı çıkacağız. Yerel ve yaygın medyada gazetecilerin hedef gösterilmelerinin, şiddete uğramalarının ve bu eylemlerin cezasızlıkla ödüllendirilmesinin karşısında olacağız. Yurttaşlarımızın doğru haber ve bilgiye ulaşması için basın ve düşünceyi ifade özgürlüğünün önündeki engellerin kaldırılmasını sağlamaya çalışacağız. Umudumuzu hiç kaybetmiyoruz. Bütün bu zor zamanlar atlatılacak. Türkiye, yurttaşların habere özgürce ulaştığı, parlamenter demokrasinin yeşerdiği, laik Cumhuriyetin izinde yürüyen bir yönetime elbette kavuşacak.”

(TGC)

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, medyanın ve gazetecilerin sorunlarını ve geleceğini tartışmak isteyenlere kapısı açık, kar amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
666TakipçilerTakip Et
11,153TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler