24.3 C
İstanbul
13 Temmuz 24, Cumartesi
spot_img

Sanatın iyileştirici gücü

Bu yıl “Antakya Varsa Ben de Varım” mottosuyla düzenlenecek olan 11. Uluslararası Antakya Film Festivali’ne yaklaşık 400 film başvuruda bulundu.

13-19 Ekim tarihlerindeki festival 6 Şubat depremiyle büyük bir yıkım yaşayan Antakya’da kurulan çadırlarla konteynerlerde yapılacak. Festival Başkanı Mehmet Oflazoğlu şu bilgileri verdi:

“Festivalimize bu yıl ilgi çok büyük. Şu ana kadar 400’e yakın başvuru aldık. Ülkemizde yaşanan deprem felaketi nedeniyle büyük üzüntü içerisindeyiz. Yaşadığımız bu zor günlerden, yardımlaşma ve dayanışmayla çıkacağımıza inanıyoruz. 2013’te başladığımız Uluslararası Antakya Film Festivali’ni, yine aynı yerinde ama bu defa çadır ve konteyner kamplarında yapacağız. Sanatın iyileştirici gücünü kullanarak hem festivali sürdürmek hem de Antakya’da yaşayan halkın bir nebze de olsa rehabilite olmasını sağlamak istiyoruz. Burada yaşayan insanların felaket ve enkaz dışında güzel şeyler düşünüp görmelerini sağlamak istiyoruz.”

Sanat, bilim, medya, müzik ve sinema dünyasından video desteği aldıklarını belirten Oflazoğlu, festival için düzenlenen “Antakya Varsa Ben de Varım” video destek kampanyasına katkıda bulunan isimleri şöyle sıraladı:

“İlber Ortaylı, Metin Uca, Cengiz Bozkurt, Tilbe Saran, Levent Üzümcü, İbrahim Konar, Fulya Öztürk, Gizem Türemen, Gülnur Saydam, Zeynep Öykü, Emrah Kuş, Semih Çalışkan, Haldun Dormen, Ahmet Mümtaz Taylan, Meltem Cumbul, Hude Gürbüz, Teoman Kumbaracıbaşı, Renan Bilek, Mehmet Demir Yılmaz, Aslıhan Malbora, Asena Girişken, Emre Özcan, Başak Tuncel, Feryal Bayram, Şükran Aktı, Yağmur Üçkardeş, Ceren Gündoğan ve Melis Doğan.”

(antakyagazetesi.com)

Festival resmi sitesi: https://www.antakyaff.org/festival-2023/

Medya Günlüğü

Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
678TakipçilerTakip Et
11,600TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler