19.7 C
İstanbul
4 Ekim 23, Çarşamba
spot_img

Ryazan İstanbul’da tanıtılacak

Rusya’nın Ryazan Bölgesi’nin yatırım potansiyeli İstanbul’da tanıtılacak. Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nun (DEİK) desteğiyle düzenlenen programa Türk iş dünyası, Ryazan Bölgesi’ndeki şirketlerin heyetleri, Ryazan Bölge yönetimi temsilcileri de olmak üzere çok sayıda kişi katılacak.

Ryazan Vali Yardımcısı Artyom Branov, ‘ROST’ Rus-Türk Ticaret Evi Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Kurtuluş, DEİK Türk-Rus İş Konseyi Başkan Yardımcısı Artur Leontyev programda birer konuşma yapacak.

Ryazan Bölgesi Başbakan Yardımcısı Artyom Nikitin’in bölgenin ekonomik ve ihracat potansiyeliyle ilgili sunum yapacağı programda Ryazan İhracat Merkezi Başkanı Anatoliy Markin de iş misyonunda yer alan Ryazan şirketlerini tanıtacak.

Katılımcıların görüş alışverişi yapacağı, işbirliği fırsatlarını ve perspektiflerini istişare edeceği, ‘soru-cevap’ bölümünün olacağı programda ‘ROST’ Rus-Türk Ticaret Evi ile Ryazan İhracat Merkezi arasında iş birliği anlaşması imzalanması bekleniyor.

Rusya’nın Avrupa kısmının merkezinde yer alan Ryzan toplam yüzölçümü 39.6 bin kilometrekare olan bir bölgeyi kaplıyor. Bölge, kireçtaşı, marn, refrakter ve ateşe dayanıklı killer, kumlar gibi yeraltı kaynakları bakımından zengin. Çimento kalkerleri, cam ve kuvars kumları özellikle değerli. Fosforit, alçıtaşı kayacı, kahverengi demir cevheri, kömür, mineral boya yatakları da bulunuyor. Bölgenin en önemli doğal zenginliği yüksek kaliteli turba olarak öne çıkıyor.

Ryazan Bölgesi, Rusya’nın yoğun nüfuslu ve gelişmiş bölgelerinden biri. Bölgenin başkenti olan, Moskova’nın 200 kilometre güneydoğusunda bulunan Ryazan’da 537 bin 622 kişi yaşıyor. Bölgenin toplam nüfusu 1.1 milyon kişinin üzerinde.

(Sputnik)

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, medyanın ve gazetecilerin sorunlarını ve geleceğini tartışmak isteyenlere kapısı açık, kar amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
666TakipçilerTakip Et
11,276TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler