18.7 C
İstanbul
4 Ekim 23, Çarşamba
spot_img

Rus TV’sinde Akkuyu esprileri

Fuad Safarov, Moskova

Soçi zirvesine geniş yer ayıran Rus medyasında, son günlerde Türkiye’de sık sık gündeme gelen Mersin’deki Akkuyu Nükleer Santrali konusunda ilginç bir yayın yapıldı.

Devlete ait Rossiya-1 TV kanalında canlı yayınlanan programda ekonomi ve siyaset uzman Dmitri Abzalov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında Cuma günü yapılan görüşmede Akkuyu inşaatı için Türkiye’ye para aktarılması konusunun da ele alındığını öne sürdü.

Bunun üzerine programın sunucusu Parlamenter Yevgeni Popov, “Bizim paramız mı aktarılacak” diye sordu.

Abzalov’un soruya yanıtı, “Evet. Biz kendi paramızla bu santrali inşa ediyoruz. Kredilerimizle. Santral çalıştıktan sonra paramızı geri almaya başlayacağız” oldu.

Sunucu Popov’un “Paramız çok mu” diye üstelemesi üzerine Abzalov, “Paramız çok ama yaptırımlar nedeniyle aktarmak zor” yanıtını verdi.

Bunun üzerine Popov Soçi’ye gelen Türk heyetinin bindiği araçları kastederek, “Bakın, orada çok sayıda araba var. Çuvallarla alıp götürsünler! Soçi’den Türkiye kıyıları 300 kilometre” dedi.

Önceki İçerikGüzellik çekiştirmesi
Sonraki İçerikEn dedikoducu kasaba!
Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, medyanın ve gazetecilerin sorunlarını ve geleceğini tartışmak isteyenlere kapısı açık, kar amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
666TakipçilerTakip Et
11,278TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler