24.3 C
İstanbul
13 Temmuz 24, Cumartesi
spot_img

En dedikoducu kasaba!

Herkesin birbirini tanıdığı, zor anında yardımına koştuğu, birlikte eğlendiği, birlikte üzüldüğü bir Amerikan taşra kasabası…

Netflix’te ilk sezonu 2019 sonlarında yayınlanan, dördüncü sezonu kısa süre önce gösterime giren “Virgin River”, yaşadığı talihsizliklerden bunalan hemşire Mel Monroe’nun (Alexandra Breckenridge) Kuzey Carolina’nın kuytu bir kasabasına yerleşmesi sonrası gelişen olayları anlatıyor. Dizinin erkek kahramanı Jack Sheridan (Martin Henderson) ise, Virgin River’ın popüler barını işleten eski bir asker. Tahmin edilebileceği gibi Mel’le, karizmatik ama göründüğü kadar sert ve sağlam olmadığı sonradan ortaya çıkan Jack arasında fırtınalı bir ilişki başlıyor.

Virgin River’da yaşayanlar iyi, hoş ve yardımsever ama kötü bir özellikleri var: Dedikodu yapmadan duramıyorlar! Maşallah herkes herkes hakkında konuşuyor, “Çok özel bir konu, sadece sana anlatıyorum, bak aramızda kalsın, Allah’ın adını verdim!..” denilen bütün konuşmalar, “iki kişinin bildiği sır değildir” sözünü doğrularcasına anında bütün kasabanın diline düşüyor. Kasabanın “dedikodu kraliçesi” ise, aynı zamanda belediye başkanı olan, Mel’in hayatını zindana çeviren yaşlı doktorun karısı Hope McCrea.

Netflix’teki bol aksiyonlu dizileri sevenler Virgin River’ı izlerken hayal kırıklığına uğrayabilir çünkü üç sezon boyunca dişe dokunur bir olay neredeyse hiç olmuyor. Dizideki tek bomba gelişme ise, üçüncü yani son sezonun son bölümünün en son saniyelerinde patlıyor.

Yine de dizide insanı çeken bir şey var; zaman zaman tatsız olaylar yaşansa da Virgin River’a genel olarak olumlu, izleyende güzel duygular uyandıran, huzur veren bir hava egemen.

Herhalde bunun önemli nedenlerinden biri, neredeyse dizinin bir kahramanı gibi her bölümde sıkça karşımıza çıkan nefis doğa görüntüleri. Virgin River sanki cennetten bir köşe.

Fakat burada da bir “ama” var…

Dizideki olaylar Amerikan taşrasında geçse de Virgin River aslında Kanada’da çekilmiş. Virgin River sokakları diye izlediğimiz yerler ise Bowen Adası’na bağlı Snug Cove kasabası. Sıkça ekrana gelen nefis şelale de aslında Shannon Şelaleri. Dedikoduyu girecek ama zaten ABD’de Virgin River diye bir yer yok(muş)!

Kısacası, sıfır aksiyonlu, bol dedikodulu “Virgin River”, bir şekilde izleyiciyi kendisine bağlamayı başarıyor.

Medya Günlüğü

Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
678TakipçilerTakip Et
11,600TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler