5.9 C
İstanbul
28 Ocak 23, Cumartesi
spot_img

Putin’e Erdoğan’ı hatırlattı

Fuad Safarov, Moskova

Rusya savunma sanayinin önde gelen şirketlerinden Taktik Füze Silahları’nın (KTRV) Genel Müdürü Boris Obnosov, Devlet Başkanı Vladimir Putin’e Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la dondurma yediği günü hatırlattı.

Kremlin basın açıklamasına göre, Putin’in Obnosov’la görüşmesinde askeri teknoloji üretimi alanındaki son gelişmeler ele alındı. Obnosov, şirketin 20’den fazla değişik silah geliştirdiğini ve testlerini tamamlayarak orduya teslim ettiğini anlattı. 20 yıl önce kurulan KTRV 55 bin kişinin çalıştığı 38 işletmeyi çatısı altında barındırıyor.

Putin’in, şirketin sivil bölümünü geliştirmenin zor olduğunu söylemesi üzerine Obnosov, “Evet, haklısınız. Hatırlatmak isterim, iki yıl önce MAKS Fuarında Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’la birlikte dolaşırken size eklemleri kompozit malzemeden yapılmış bir iskelet göstermiştik. Eklemler için titanyum kullanıyoruz ama süresi sınırlı ve insan dokusuna implant edilmesi zor ”dedi.

Rus yetkilinin sözünü ettiği MAKS-2019 Havacılık ve Uzay Fuarı’nda, Putin’in sergi alanını gezerken Erdoğan’a dondurma ısmarlamasının görüntüleri sadece Rus ve Türk değil, uluslararası medyada da büyük ilgi çekmişti. Konuğuna “Korovka iz Korenovki” marka dondurma ısmarlayan Putin, bu markanın Rusya’daki en lezzetli dondurma olduğunu söyledi. Yaklaşık bir dolara satılan söz konusu dondurma halk tarafından çok seviliyor ve “Sovyet dondurması” olarak anılıyor.

Putin’le Erdoğan’ın dondurma yeme görüntülerinin yayılmasıyla bolca reklamı yapılan Korenovskiy Süt Fabrikası ürünlerini yurt dışına ihraç etme kararı almıştı.

İlgili video: https://www.youtube.com/watch?v=K8q4u61Clyk

İlgili haber: https://medyagunlugu.com/haber/diplomatik-dondurma-45769

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, medyanın ve gazetecilerin sorunlarını ve geleceğini tartışmak isteyenlere kapısı açık, kar amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
666TakipçilerTakip Et
11,142TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler