27.2 C
İstanbul
12 Haziran 24, Çarşamba
spot_img

Nevşin Mengü’ye reklam tepkisi

Gazeteci Faruk Bildirici, Nevşin Mengü’nün Instagram hesabında vitamin içeceği reklamı yapmasına tepki gösterdi.

Bildirici Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Nevşin Mengü, örtülü reklam yerine artık “#işbirliği etiketi de ekleyerek açıkça reklam yapmaya başlamış. Instagram hesabında bir vitamin desteğinin reklamını yapıyor. Bir gazeteci olarak mesleğinin güvenilirliğini bir ürünün pazarlaması için kullanması meslek ilkelerine aykırı” diye yazdı.

Mengü Instagram hesabından şu paylaşımda bulunmuştu:

“Gündemimiz de hayatımız da çok kalabalık. Evde sürekli bir çekim durumu, dışarıda röportaj koşturması, kapalı ortamlar, toplantılar… Yani anlayacağınız kalabalıklar içinde geçen bir hayatım var. Bu şartlar altında kendime en iyi şekilde bakmaya çalışıyorum. Yeni…’nun içeriğini çok beğendim. Özellikle yüksek oranda selenyum içeriyor olmasıyla dikkatimi çekti. İçeriğindeki C, D vitamini, çinko ve selenyum bağışıklığın normal fonksiyonunu destekliyor. Varsa profesyonel bir destek ihtiyacı hiç düşünmeyin derim, gayet de lezzetli.”

Bildirici daha önce de sosyal medyada “örtülü reklam” yapan gazetecileri eleştirmişti: https://medyagunlugu.com/haber/ortulu-reklam-yapan-gazeteciler-51005

Medya Günlüğü

Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
678TakipçilerTakip Et
11,500TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler