24.5 C
İstanbul
16 Haziran 24, Pazar
spot_img

Milliyet-Hürriyet ‘kardeşliği’

Gazeteler çok sık olmasa da birbirlerinin haberlerini zaman zaman kullanır ama köşe yazılarını yayınlamak çok ender görülür.

Demirören Medya çatısı altında yer alan Milliyet ve Hürriyet gazeteleri böyle bir uygulamaya gitmiş. Daha doğrusu Hürriyet, Milliyet Genel Yayın Yönetmeni Özay Şendir’in dün çıkan yazısından bir bölümü (küçük fotoğraf) bugün internet sitesinde yayınlamış.

Şendir “Sahi değişim neydi, değiştirecek kim?” ara başlıklı yazısının bir bölümünde CHP Genel Başkan Yardımcısı Özgür Karabat’ı şöyle eleştiriyordu:

“… Milli Piyango’nun büyük ikramiyesi Kolombiya’ya çıktı yalanının yayıcısı, talihlinin İstanbul’da yaşadığı ortaya çıkınca pardon demek yerine, yalanın değişik versiyonunu piyasaya süren kişi.

“Değişim” denilen şey, isimler ya da yüzleri değil, siyaset yapma anlayışını değiştirmekle olabilirdi ancak.

Özgür Karabat’a bakınca , “Değişim” lafını ortaya ilk atan isim olan Ekrem İmamoğlu’nun kastettiği şeyin siyaset yapma biçimi olmadığını gayet iyi anlıyor insan…”

hurriyet.com.tr de, “Özay Şendir kaleme aldı: Değişim neydi, değiştirecek kimdi?” başlığıyla yazıyı yeniden yayınladı.

Medya Günlüğü

Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

Önceki İçerikCanlı yayında kaza
Sonraki İçerikBazen olur böyle şeyler
Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
678TakipçilerTakip Et
11,500TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler