9.7 C
İstanbul
28 Mart 23, Salı
spot_img

‘İstenmeyen adam’

Bugün bir istatistik buldum, bir kulübün yöneticisi konuştuktan sonra ligin seyrinin tamamen değiştiğini gösteriyor…

Beyefendi 23 Ekim’de konuşmuş, o tarihe kadar FB’nin rakipleri 4, GS’nin rakipleri ise 2 kırmızı kart görmüş. Bu tarihten sonra ise FB’nin rakiplerine 2, GS’nin rakiplerine 4 kırmızı kart verilmiş. Buna benzer birçok olay var o açıklamadan sonra ligin seyrinin değiştiğini gösteren.

Bildiğiniz gibi futbolda Fetö’nün ve tarikatların yuvalandığı kulüpler var ve bazı futbolcular kaçak ama Youtube programlarından falan biliyoruz ki bu kaçak Fetö liderleri Türkiye’deki futbol konusunda aktif olarak katılımcılar. Yine bildiğiniz gibi TFF yöneticileri hakkında Fetö iddiaları vardı. Ülkedeki en büyük suç Fetöcü olmak doğru da, çünkü adamlar sadece katil değil, insanlık düşmanı. Eğer Fetö üyesi olduğunuz ispatlanırsa sadece hapse girmiyorsunuz, her şeyinize devlet el koyuyor; yani elinizde birinin Fetö militanı olduğuna dair bir kanıt varsa onu parmağınızda oynatırsınız.

“Ligi bitirtmeyiz” açıklamasından sonra lig ve hakemlerin tavrı tamamen değişti yani bu içi boş bir tehdit değildi. İlişkileri düşününce birilerinin elinde TFF yöneticileri ile ilgili net şantaj bilgileri olduğu ve bunu kullanarak TFF yöneticilerini tehdit edip ligi dizayn ettiğini düşünmek için yeterli makul şüphe var.

Ama devletimiz ve iktidar kanunla kurulmuş ve yasal güvence altında oynanan ligi bitirtmemekle tehdit eden birini araştırmayı gerekli görmüyor, soruşturma açmıyor.

Gelelim dün akşamki maça…

Bu maç öyle hakem hatası veya kötü yönetimle, kötü hakemlikle açıklanamaz, Fenerbahçe’nin 2 penaltısı verilmemiş, temiz golü iptal edilmiş ve rakibin iki oyuncusu atılmamış. Bunu Türkiye’nin önde gelen eski hakemleri oy birliği ile kabul ediyor.

Ali Palabıyık ve Koray Gençerler ne yaptıklarını gayet iyi biliyorlardı, Ali Palabıyık’ın vücut dili çaldığı çalmadığı her düdükten sonra ne yaptığını bildiğini, hakemlik yapmadığını ve bilerek tetik çektiğini gösteriyor. Zajc faulündeki gibi düdüğünü götürdü, doğruyu bilmesine rağmen düdüğü çalmadı, bilinçli olarak yanlışı tercih etti, her pozisyon aynı vücut dili vardı. Yani bu maçta “şike” yapıldığına, Ali Palabıyık’la Koray Gençerler’in basit birer piyon olduğunu çok daha büyük iş birlikçileri olduğunu iddia ediyorum.

Biz çok daha azından dolayı 12 yıldır haklılığımızı anlatmaya çalışıyoruz.

Bence maçta hakem şikesi vardı ve bu organizeydi, lig artık kirli bile değil, şikeli. Dünyanın devlet ve iktidar tarafından “istenmeyen adam” ilan edilen tek takımı herhalde Fenerbahçe’dir. Artık oynamanın anlamı yok, ligden çekilip bu bataklığı kurutmak şart.

Elbette Fenerbahçe kapanmaz ama bu durum makul seviyeye ulaşana kadar faaliyeti başka ülkede veya başka alanlarda sürdürür. Fenerbahçe Sportif A.Ş. ticari bir şirket ve yatırımı Türkiye’de veya sadece futbolda olmak zorunda değil. Almanya’da olur, İngiltere’de olur, basketbol olur fark etmez.

Mentor
Lafını sakınmayan bir Fenerbahçe taraftarından moda olduğu üzere tarafsız gibi görünmeye çalışan değil, gayet taraflı Fenerbahçe ve Türk sporu, kimi zaman da siyaset ve ekonomi yazıları... Twitter: @mentordiyorki

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
666TakipçilerTakip Et
11,189TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler