31.4 C
İstanbul
12 Haziran 24, Çarşamba
spot_img

İkizler burcunun olumsuz yönleri

İlhan İlmenöz

Yeni bir burç kötüleme yazısıyla yine karşınızdayım. Bu kez hedef tahtamızda İkizler burcu var. Sevgili İkizler, en baştan söyleyeyim, gücenmece darılmaca yok. Kızacaksanız şu andan itibaren bu yazıyı okumayın derim.

Tüm olumsuz yönlerinizi, kirli çamaşırlarınızı ortaya dökmek için hemen başlayalım o zaman. Çünkü İkizler burcu (21Mayıs-20 Haziran) ile ilgili söyleyecek çok şey var. Nasıl diğer burçlara acımadıysak onlara da acımak yok, atış serbest!

Şimdi efendim bir kere bu İkizler burcu insanları, her konuda konuşmayı çok sever. Konuşurken adeta sizi esir alırlar, konuşmanıza fırsat da vermezler. Hep konuşsun ama kendi kimseyi dinlemesin, ohh ne ala memleket…

Sadece ağızları konuşsa yine iyi, bir şey anlatırken sanki bütün vücutları konuşur. Elleri kolları hep hareketlidir. Bir İkizler’i telaşlı telaşlı ve panik halinde bir şeyler anlatırken tanıyabilirsiniz. Ama konuştukları hep fasa fiso, çok da dikkate almayın. Yalan söylemeyi ve kıvırmayı severler. Sorsan “ne yalanı” derler. Kararım/düşüncelerim o gün öyleydi, bugün böyle. Yani tam anlamıyla dün dündür, bugün bugündür mantığı… Bunlar var ya konuşurken sizin bütün enerjinizi sömürürler, aman dikkat diyorum.

Karar verme, dikkatlerini toplama konularında da çok iyi değillerdir. Kafaları hep bir şeylerle meşgul olduğu için genellikle sabırsız ve dalgındırlar. Başkasından akıl almayı da hiç sevmezler, hep kendi bildiklerini yaparlar. Yüksekten uçup burunlarının dikine giderler. O yüzden düşmeleri de, duvara toslamaları da epeyce hasar bırakır.

Çıkarlarına dokunulduğu zaman ortalığı ayağa kaldırır, tırnaklarını gösterirler ama başkasının çıkarı söz konusu olduğunda salağa yatıp üç maymunu oynarlar.

Çok çenebaz ve meraklıdırlar, her şeyi öğrenmeye çalışırlar. Özellikle başkalarının yaşamlarını öğrenmeye bayılırlar, sorularına cevap vermezseniz de çok bozulurlar. İkizler burcu insanından çok iyi gazeteci, yazar, araştırmacı, reklamcı, halkla ilişkiler uzmanı olur. Kişilikleri ve karakterleri bu meslekler için biçilmiş kaftan gibidir.

Yüzeysel düşünürler, gerçeklerle asla yüzleşmek istemezler, çoğunlukla sözlerinde durmazlar. Entrikacılık ve arkadan iş çevirmek uzmanlık alanlarıdır. Kaybetmeyi de hiç sevmezler.

Şimdi bu satırları okuyan İkizler’in “halt etmişsin sen, hiç de öyle değil” dediğini duyar gibiyim. Kızmaca, darılmaca yok diye baştan söyledim zaten, bu yazılar pislik atma ve kötüleme amacı taşır. Hoşuna gitmeyen gitsin pembe sayfalardaki romantik burç yorumlarına takılsın. Burada sizin duymak istediğiniz ısmarlama burç yorumları yok. Yaşasın kötülük!

Neyse devam ediyorum…

Bunların gözü hep yükseklerdedir. Hep ulaşılmayacak hedefler peşinde koşarlar, elde edilemeyecek tipleri ararlar. Hedeflerine ulaşıp istedikleri kişileri elde etseler bile gözleri hep dışarıdadır. Aynı anda bir kaç kişiyi idare edebilecek kapasiteye sahiptirler. Kimisinin de elde ettikten sonra hevesi kaçar, yeni arayışlara başlar.

Sakın bunlarla içki içeyim filan demeyin. Hem içmeyi çok sevmezler, hem de içince dağıtırlar. Sarhoş muhabbeti çekmek, olur olmadık yerde kusan insanlarla uğraşmak istemiyorsanız İkizler’e takılmayın. Zaten  çoğunun yemekle de arası iyi değildir. Ayaküstü bir şeyler atıştırsınlar yeter onlara. Yemek yerken bile sıkılırlar.

Her şeye sahip olmayı, her yerde olmayı, her şeyi anlamayı ve kontrol etmeyi manyaklık derecesinde isterler. Psikopatlık bunların ruhunda vardır. Depresyona girmeye meyillidirler. Şizofrenlerin çoğu bu burçtandır. Bazıları paranoya derecesinde şüphecidir. Her şeyden ve herkesten şüphe ederler. Bu da sağlıklarını ve sinir sistemlerini alt üst eder.

Öfke kontrolünde başarılı değillerdir, çabuk sinirlenirler. Her an tartışmaya, kavgaya hazır tiplerdir. Çok ani ve sürekli duygu değişimi yaşarlar. Çok neşeli oldukları bir zamanda bir bakarsınız hüzünlenirler.

Çocuk gibi ilgi beklerler ve şımartılmayı çok severler. Girdikleri ortamlarda dikkat çekmeye bayılırlar. Hayal dünyaları çok geniştir. Küçük sorunları büyütmede üstlerine yoktur. Bazen fincancı dükkanına giren fil sürüsü gibi ortalığı yıkıp dağıtırlar. Bunları onlara anlattığınızda da “evet doğru ama bunların hepsi fazla zekadan oluyor” diyeceklerdir.

Yalnızlık bunlara göre değildir. Yalnız kalmayı hiç sevmezler. Sürekli canları sıkılır, o yüzden hep yapacak bir şeyler ararlar. Ama maymun iştahlı oldukları için başladıkları işten çabucak vazgeçerler, yeni bir arayışa geçerler.

“Bir şey değişecekse, ben değiştiririm ama siz beni değiştiremezsiniz’’ gibi megalomanca bir felsefeleri vardır. İşte böyle de kendini beğenmiş, burunları havada, renkli ve eğlenceli olduklarını iddia eden insanlardır.

Bakın bunların küçüklüklerine, çoğunun mızmız ve meraklı olduğunu görürsünüz. Çocukluklarında bu yüzden başlarına gelmedik kalmaz. Her şeyi merak eder İkizler ama derinleşecek vakti de sabrı da kendinde bulamaz. Hemen bir diğerine geçme arzusu ile dolu oldukları için bir şeyi etraflıca öğrenemezler.

Zihinlerinde birçok konu hakkında fikir vardır ama kafalarında söyleceklerini toparlayamadıkları için bir türlü konuya giremezler. Her konuda en çok kendilerinin bildiğini iddia ederken cahile laf sokmadan da duramazlar.

Tek başlarına takıldıklarında çok sakin ve zararsızdırlar. Ama 3-5 İkizler burcu insanı arasında kaldıysanız yandınız demektir. Sakın böyle bir ortamda onlarla tartışmaya girmeyin. Dikkat edin, anında aklınızı okurlar ve size o an hayatı zehir edebilirler.

Nabza göre şerbet vermeye bayılırlar. Akıl vermeyi de çok severler ama verdikleri akıl pek bir işe yaramaz. Boşboğaz tiplerdir, sır saklamayı bilmezler. Hani “ağzında bakla ıslanmaz” derler ya, tam da İkizler burcu insanı için söylenmiştir. Güvenilmez ve tehlike doludurlar. Verdikleri bir sözü yerine getirdikleri çok nadir rastlanan bir durumdur. Laf çok ama icraat yoktur.

Bunlar çok değişik insanlardır. Aynı anda, aynı şeyden hem mutlu hem de mutsuz olabilen tek burç insanı İkizler’dir. Yani onları mutlu edemezsiniz hiç boşuna uğraşmayın. En mutlu oldukları anda bile kendilerini mutsuz edecek bir şeyler bulurlar, olmadı yaratırlar.

Sonuç olarak; bir tarafları “kalk gidelim” derken, öbür tarafları “otur b*k yeme, ne işin var şimdi” diyen burç insanıdır İkizler…

Böylece Yay Burcu ile başladığım bu yazı serisinde İkizler Burcu da sırasını savmış oluyor. Artık gönül rahatlığı ile Yengeç Burcu için hazırlıklara başlayabilirim.

Kalın sağlıcakla…

İlhan İlmenöz

Yaşama ve olaylara, bardağın dolu tarafından bakmayı ilke edinmiş tarihçi eskisi... Doğayı, denizi, gezip görmeyi, okumayı ve öğrenmeyi çok seven gerçek bir hayvansever... Müzik, spor ve yabancı dizi tutkunu İzmir aşığı... Aklına ne gelirse, özgürce, hiçbir kişi, kurum ve ideolojiye bağımlı olmadan yazmayı seven bir amatör...

İlhan İlmenöz
Yaşama ve olaylara, bardağın dolu tarafından bakmayı ilke edinmiş tarihçi eskisi... Doğayı, denizi, gezip görmeyi, okumayı ve öğrenmeyi çok seven gerçek bir hayvansever... Müzik, spor ve yabancı dizi tutkunu İzmir aşığı... Aklına ne gelirse, özgürce, hiçbir kişi, kurum ve ideolojiye bağımlı olmadan yazmayı seven bir amatör...

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
678TakipçilerTakip Et
11,500TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler