25.6 C
İstanbul
13 Haziran 24, Perşembe
spot_img

Hayalden Gerçeğe Kadrajdan Çizgiye

Mart ayında İFSAK, Neslihan Ataş’ın “Kelebek Etkisi” ve Hilal Özateş İlik’in “Hayalden Gerçeğe, Kadrajdan Çizgiye” sergilerine ev sahipliği yapacak. Kar muhalefeti nedeniyle bir hafta ertelenen sergiler 19 Mart’ta (bugün) açılacak ve 31 Mart’a kadar görülebilecek.

İFSAK Galeri’de açılacak farklı fotoğraf tekniklerinin kullanıldığı, konsept fotoğrafçılığı şeklinde kurgusal fotoğraflardan oluşan “Kelebek Etkisi” sergisinde 35 otoportre bulunuyor. Fotoğrafçı Neslihan Ataş 12 ayda tamamlanan projesini, “Ruhsal çöküş yaşayan bir kadının önce bunalımlarını, sonra sevdiği şeyleri yaparak kendini iyileştirme sürecini anlatmaya çalıştım. O kadın bendim ve yansıttıklarım gerçek duygularımdı” olarak açıklıyor. Ataş projesiyle ilgili olarak sözlerine şöyle devam ediyor: “Kelebek Etkisi Projesinde kelebeğe dair çok şey var aslında. Hayatımızdaki tekamül süreçlerini metamorfoza çok benzetiyorum. Güçlenmek için, uçabilmek için zorluklarla, acılarla baş etmenin zorunlu olduğunu öğrendim. O kozanın duvarlarını kanatlarınızı kanatarak yıkmazsanız, uçamazsınız. Bunu bizzat tecrübe ettim.” 

Hilal Özateş İlik’in “Hayalden Gerçeğe, Kadrajdan Çizgiye” sergisi ise İFSAK Lokal’de izleyiciyle buluşacak. İlik tarafından çekilen portre fotoğraflar ve yapılan karakalem çalışmalarından oluşan proje için sanatçı ,“Herkesin bu kadar farklı olması ne muazzam bir şey. Hayatı güzel yapan asıl bu farklılıklarımız değil mi?” diye soruyor ve ekliyor: ”Objektifime yansıyan, dünyanın farklı ülkelerinden, farklı yaşamlarından, farklı yüzlerinden yola çıkarak yaptığım bir yolculuktu bu. Fotoğraftan yola çıkıp, karakalemde gerçek olan.”

Sergilerle ilgili daha detaylı bilgi için: (0212) 292 42 91- (0212) 292 18 07

www.ifsak.org.tr

(İFSAK Basın Bülteni)

Medya Günlüğü

Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
678TakipçilerTakip Et
11,500TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler