26.3 C
İstanbul
13 Haziran 24, Perşembe
spot_img

‘Hatıraları hâlâ yaşıyor’

Türk basın tarihinin önemli kalemlerinden, Milliyet gazetesinin unutulmaz yazarı Örsan Öymen, ölümünün 36’ncı yıldönümünde Zincirlikuyu’daki mezarı başında anıldı.

Öymen’in Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki kabri başında düzenlenen törene, Örsan Öymen’in çocukları Örsan Kunter Öymen ile Yasemin Öymen, ağabeyi eski CHP Genel Başkanı Altan Öymen, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Sekreteri Sibel Güneş, Milliyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Özay Şendir, Milliyet gazetesi yazarı Tunca Bengin ve Yazı İşleri Müdürü Bertan Ağanoğlu’nun yanı sıra Öymen ailesinin yakınları ve meslektaşları katıldı. Törende Öymen’in geçen yıl hayatını kaybeden eşi Gisela Marie Öymen için de dua edildi.

Törende konuşan Altan Öymen duygu dolu anlar yaşadı. Öymen “Bugün rahmetli Örsan Öymen’le eşi Gisela Öymen’i sevgi, hasret ve özlemle andık. Çok sene geçmesine rağmen dostları, arkadaşları geldiler. Hatıraları hepimizde hâlâ yaşıyor. Gazetelerde de Örsan’ın yazdıkları duruyor. Bu sene ilk defa ikisi beraber yatıyor. Kusura bakmayın, duygulanıyorum çünkü çok iyi bir çifttiler. Hayatları öyle geçti, şimdi ölümden sonra da beraberler. Herkese teşekkür ederim bu sıcak günde buraya geldikleri için” dedi.

Daha sonra konuşan Örsan Öymen’in oğlu Örsan Kunter Öymen de anne ve babasıyla ilgili anılarını anlattı.

(Milliyet)

Medya Günlüğü

Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
678TakipçilerTakip Et
11,500TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler