13.9 C
İstanbul
15 Nisan 24, Pazartesi
spot_img

Halk TV’de bir ayrılık daha

İsmail Küçükkaya’nın FOX TV’den Halk TV’ye geçmesi yeni kanalını karıştırdı. Küçükkaya’nın, Sezgin Baran Korkmaz ve Korkmaz Karaca ile yakınlığı ve görüntüleriyle bu kişileri öven videolarının tepki çekmesinin ardından ayrılanların arasına Salim Şen de katıldı.

İlk tepki istifası ünlü programcı Gökmen Karadağ’dan gelmiş, ardından da kanalın Genel Yayın Yönetmeni Suat Toktaş ayrılmıştı. Kanalın sahibi Cafer Mahiroğlu’nun istifaları durdurmaya çalıştığı ancak başarılı olamadığı öğrenildi.

Küçükkaya’ya İrfan Değirmenci ve Ayşenur Arslan da tepki göstermişti. Salim Şen ise tepkisini Halk TV ekranından dile getirmişti ve isim vermeden Küçükkaya’ya yönelik ağır eleştirilerde bulunmuştu.

Küçükkaya’nın Korkmaz Karaca için çektiği doğum günü videosunu hatırlatan Şen, “Saray’ın iki tane başdanışmanı sıfatı taşıyıp benim vergilerimle maaş alanlar bu rüşvet ağlarının içinde yer alsın. Ama o Korkmaz Karaca’ya yaş günü videoları yayınlayanlar, zekasına hayranlıklarını belirtenler, Efendim sen ne kadar yüce bir insansın seninle tanıştığıma da ne kadar mutluyum, doğum günün kutlu olsun diye yarışa girenler, uzun yıllardır iç içe olduklarını ifşa edenler, makbul birer kişi gibi hala ortalıkta dolanmaya devam etsinler. Bir hesap soran çıkmasın. Biz biliyoruz, savcılar sormuyor, sormayacaklar da” dedii

Şen Halk TV’den ayrılışını Twitter hesabından duyururken vicdan ve ilke vurgusu yaparak, “Bazen ayrılık kaçınılmazdır. İçinizden gelen ses artık gitmeniz gerektiğini söyler ki o vicdanınızın sesidir. Öz saygınızı korumak adına ilkelerinize daha bir sarılırsınız. Tüm izleyenlere, kanal emekçilerine, herkese çok çok teşekkürler. Hoşça kal Halk TV” diye yazdı.

Mahiroğlu’nun tüm kanal çalışanlarını topyarak bir toplantı gerçekleştirdiği toplantıda sosyal medyadan yapılan eleştirilerden duyduğu rahatsızlığı dile getirdiği, sözlerini ekran yüzlerini kastedecek şekilde kullandığı iddia edildi.

(Medyatava)

Medya Günlüğü

Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
666TakipçilerTakip Et
11,281TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler