27.3 C
İstanbul
13 Haziran 24, Perşembe
spot_img

Gazeteci Nurettin Kurt hayatını kaybetti

30 yıl boyunca izleyip yazdığı polis-adliye haberleriyle Türkiye’nin gündemini pek çok kez değiştirmeyi başaran usta gazeteci Nurettin Kurt, 59 yaşında hayatını kaybetti.

Kurt, akciğer yetmezliği nedeniyle bir süredir tedavi görüyordu.

Son olarak Hürriyet gazetesinde görev yapan Kurt, gazeteden ‘mecburen emekli’ olduğunu sosyal medya paylaşımıyla duyurmuştu.

Kurt yaptığı paylaşımda, “30 yıllık meslek hayatım da Sedat Simavi (2008) başta olmak üzere Avrupa Birliği araştırmacı gazetecilik ödülü(2014), 7 defa Gazeteci Barış Selçuk ödülü İki kez Çağdaş Gazeteciler Cemiyeti ödülü, TGC Başarı ödülü ve onlarca benzer ödüle layık görüldüm. Sadece gazetecilik yaptığım için üç kez (gizliliği ihlal suçundan toplam 3 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldım) bunlar benim şeref madalyalarımdır tekrar dünyaya gelsem yine aynı mesleği yaparım. Paylaşmak zorunda kaldım, sağlıcakla nice güzel günlere görüşmek dileği ile. Tabi ki 27 yıl görev yaptığım Hürriyet Gazetesi’nden mecburen emekli oldum. Emeği geçen herkese çok teşekkürler sağlıcakla kalın” demişti.

1963 Tokat-Zile doğumlu olan Nurettin Kurt meslek Lisesi mezunuydu. Gazeteciliğe 1985 yılında Bulvar gazetesinde polis-adliye muhabiri olarak başladı, 1986 yılında yine polis-adliye muhabiri olarak Günaydın-Tan gazetesi Ankara Bürosuna geçti. 1991 yılında Hürriyet gazetesi Ankara Bürosunda aynı alanda çalışmaya başlayan Nurettin Kurt, Aralık 2017’de emekli olarak ayrılmıştı.

(Medyaradar)

Medya Günlüğü

Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
678TakipçilerTakip Et
11,500TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler