26.2 C
İstanbul
22 Eylül 23, Cuma
spot_img

Gazeteci Metin Cihan’a kısıtlama

Gazeteci Metin Cihan’ın Twitter hesabı bir süreliğine askıya alındı. Son dönemlerde AK Partili Nurettin Canikli ile ilgili paylaşımlar yapan Cihan’ın iddiasına göre sosyal medya hesabını Canikli şikayet ettirdi.

Medyaradar’ın haberine göre Cihan, Instagram hesabından yayımladığı videoda, Nurettin Canikli’ye dair paylaştığı belgeler ve iddialar sebebiyle Twitter hesabının şikayet edildiğini ve hesabına sınırlama getirildiğini söyledi.

Cihan şunları söyledi:

“Bir süredir Nurettin Canikli’nin yolsuzluklarını ve kirli ilişkilerini açığa çıkaran paylaşımlar yapıyorum. O da rahatsız oluyor doğal olarak. Oturmuş, düşünmüş, nasıl engelleyeceğine kafa yormuş anlaşılan ve konuyla ilgili neredeyse bütün tweetlerime çok sayıda, çok sayıda şikayet gönderiyorlar, ‘özel bilgi ifşası’ diye. Özel bilgi ifşası dedikleri de şirketlerin adresleri, bilgileri, şirketlerinin bu pis işlerde kullandıkları dökümanlar, yazışmalar, banka hesapları, transferler vesaire vesaire. Kim ne derse desin ben bunları özel bilgi olarak görmüyorum. Bunlarda kamu yararı görüyorum ve ne olursa olsun paylaşmanın bir yolunu bulacağımdan emin olabilirsiniz.”

Cihan, daha sonra Twitter hesabının erişime açıldığını duyurdu ve “Geri döndüm ama hesap tekrar kısıtlanabilir” dedi.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
666TakipçilerTakip Et
11,275TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler