30.9 C
İstanbul
13 Haziran 24, Perşembe
spot_img

‘Fırsat ayağıma geldi’

Halk TV’den olaylı bir şekilde ayrılan Gazeteci İsmail Saymaz isim vermeden kanalın patronu Cafer Mahiroğlu’nu eleştirdi.

2021 yılı Ağustos ayında Sözcü’den ayrılarak Halk TV’ye transfer olan, hafta başında dönüş kararı alan Saymaz, Çarşamba akşamı Sözcü TV’de Fatih Portakal’ın sunduğu ana haber programına katıldı ve şunları söyledi:

“Ben 20 ay önce buradan ayrılmıştım. O zaman belli tercihlerin sonucunda ayrılmıştım. 20 aylık süreçte burada olmanın daha da anlamlı ve değerli olduğunu fark ettim. Özellikle bağımsız, bağlantısız bir işverenin, gazetecilikte aileden yetişmiş bir işverenin sahibi olduğu medya grubunda herhangi bir çıkar odağının baskısı altında kalmadan ve ona göğsünü gererek yayıncılık yapabilme çabasının içerisinde olmayı çok istiyordum ve bu fırsat ikinci kez ayağıma geldi.”

Halk TV’nin sahibi Mahiroğlu Twitter’da paylaştığı “Mücadele; süreklilik ister, omurga ister, ülkeye ve halkına bağlılık ister. Halk, baskıyı görünce alanı terk edenleri değil; ülkesi uğruna savaşanları bağrına basar” sözleriyle Saymaz’ı eleştirmişti.

Halk TV yönetimi de Saymaz’ın ‘sözleşmesi olmasına rağmen etik olmayan bir yöntemle’ kanaldan ayrıldığını açıklamıştı.

 

(Medyaradar)

Medya Günlüğü

Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
678TakipçilerTakip Et
11,500TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler