18.7 C
İstanbul
20 Mayıs 24, Pazartesi
spot_img

‘Esad kazandı arkadaşlar’

Farklı kaynaklardan gelen haber ve iddialarla “Türkiye-Suriye barışması” son günlerde gündemin ön sıralarına yerleşmeye başlarken, tv100’de yayınlanan bir programda gazeteci Fuat Uğur iki ülke liderlerinin çok yakında aynı karede fotoğraf vereceğini söyledi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun “Suriyeli muhaliflerle Şam yönetimini barıştırmak lazım” sözleriyle başlayan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Bizim Esed’i yenmek, yenmemek gibi derdimiz yok ki…” ve “Komşularımıza sırtımızı dönemeyiz” açıklamalarıyla devam eden süreçte son olarak İran ajansı Tasnim ilginç bir iddia ortaya attı. Ajans, 15-16 Eylül’de Özbekistan’ın Semerkant kentinde yapılacak Şanghay İşbirliği Örgütü zirvesinde Erdoğan’ın Suriye lideri Beşşar Esad’la bir araya gelebileceğini, görüşmeye Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in aracılık ettiğini ileri sürdü.

Medyatava’nın haberine göre, tv100’de yayınlanan “Taksim Meydanı” programında ise gazeteci Uğur ilginç bir öngörüde bulundu.

Konuyla ilgili iddiaları destekleyen Türkiye gazetesi yazarı Uğur, Gürkan Hacır’ın hazırlayıp sunduğu programda, “Beşşar Esad kazandı arkadaşlar. Bence Semerkant’ta Beşşar Esad ile (Cumhurbaşkanı Erdoğan) aynı karede fotoğraf verecektir” dedi.

“Husumet beslemiyoruz’

Erdoğan dün yaptığı açıklamada, “Komşularımıza sırtımızı dönemeyiz. Bu komşuluk ve kardeşlik hukukumuza aykırıdır. Biz kimseye, hiçbir ülkeye husumet beslemiyoruz. Tam tersine, her ülkeyle, toplumla mümkün olan en iyi, en ileri, en samimi ilişkiyi kurmak istiyoruz. Amacımız, yakın komşularımızdan başlayarak çevremizde bir ‘barış ve iş birliği kuşağı’ tesis etmektir” diye konuşmuştu.

Erdoğan, 18 Ağustos’ta Ukrayna dönüşü gazetecilere “Siyasette dargınlık olmaz. Her an barış içinde olacaksın. Her an görüşebilme imkânı yakalayacaksın” demişti.

Medya Günlüğü

Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
678TakipçilerTakip Et
11,500TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler