17.7 C
İstanbul
30 Mayıs 23, Salı
spot_img

Ergin Konuksever’e son görev

İstanbul’da tedavi gördüğü özel hastanede çoklu organ yetmezliği nedeniyle 85 yaşında hayatını kaybeden Türkiye’nin ilk savaş muhabirlerinden Ergin Konuksever için Levent Afet Yolal Camii’nde son yolculuğuna uğurlandı.

Taziyeleri oğlu Timuçin Konuksever kabul etti.

Cenaze törenine ünlü foto muhabiri ve belgeselci Coşkun Aral, Gazeteci Musa Ağacık, Gazeteci Nazım Alpman, Gazeteci Fuat Kozluklu, Gazeteci Namık Koçak ve Ressam Bedri Baykam katıldı.

İkindi vakti kılınan namazın ardından Konuksever’in cenazesi Feriköy Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Konuksever’in oğlu Timuçin Konuksever, babasının son zamanlarda ciddi rahatsızlıklar yaşadığını belirtti. Kalp yetmezliğinin olduğunu ve akciğerinin ödem yaptığını dile getiren Konuksever, babasının mirasını yaşatmak için elinden geleni yapacağını söyledi.

Ünlü foto muhabiri ve belgeselci Coşkun Aral, “Türkiye’de foto muhabir dendiği zaman muhabirin yanında giden kişiydi” dedi. Aral, Konuksever’in Türkiye’de öncü bir kişi olduğunu dile getirirken “Onun yetiştirdiği öğrenciler olmaktan gurur duyuyoruz” diye konuştu.

(Medyaradar)

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, medyanın ve gazetecilerin sorunlarını ve geleceğini tartışmak isteyenlere kapısı açık, kar amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
666TakipçilerTakip Et
11,097TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler