31.3 C
İstanbul
12 Haziran 24, Çarşamba
spot_img

‘Erdoğan’ı Putin kurtardı’

Fuad Safarov, Moskova

Rusya’nın önde gelen uluslararası siyaset bilimcilerinden Dmitriy Agranovskiy, 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimi sırasında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı kurtardığını ileri sürdü.

Podmoskovye Segodnya haber sitesine konuşan Agranovskiy, Erdoğan-Putin ilişkilerini değerlendirdi. Rus uzman, “Putin, 2016 yılında darbe uyarısında bulunarak Erdoğan’ı kurtardı. Erdoğan bunu unutmuyor” dedi.

Erdoğan’ın Rusya’nın dostu olmadığını da öne süren Rus uzman, “Belki dostumuz değil ama güvenilir bir ortak olduğunu söyleyebilirim. Onunla pazarlık yapabilirsiniz…” diye devam etti.

Futboldan örnek vererek, “İşin içinde Dünya Kupası’nı kaybetmek söz konusu olsa bile Türkiye Cumhurbaşkanı ile konuşmak faydalıdır” diyen Agranovskiy, Erdoğan’ın Rusya ile müzakerelerde muhatabından üstünmüş gibi tepeden bakan Batılı liderler gibi davranmadığını söyledi.

Agranovskiy, “Erdoğan ile herhangi bir görüşme, herhangi bir konuşma Rusya için son derece önemlidir” dedi.

15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili olarak Rusya’nın Türkiye’yi önceden uyardığı hatta ünlü Rus siyaset bilimci Aleksandr Dugin’in bu amaçla Ankara’ya gizli bir ziyarette bulunduğu yolunda ortaya atılan iddialar doğrulanamamıştı.

Medya Günlüğü

Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
678TakipçilerTakip Et
11,500TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler