3.6 C
İstanbul
30 Ocak 23, Pazartesi
spot_img

‘Erdoğan’ı mı korudu Sezen Aksu’yu mu?’

Gazeteci Faruk Bildirici, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sanatçı Sezen Aksu ile ilgili açıklamalarını yayınlamayan FOX TV’yi şöyle eleştirdi:

“Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Çamlıca Camisi’nde imamın elinden mikrofonu alıp, “Hz. Adem efendimize kimsenin dili uzanamaz. O uzanan dilleri yer geldiğinde koparmak bizim görevimizdir” diyerek Sezen Aksu’yu bir şarkısındaki sözleri nedeniyle tehdit edip, hedef gösterdiği gün takvimler 21 Ocak’ı gösteriyordu.

O akşam FOX TV’de Haber Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk’ün yönettiği “Orta Sayfa” programı vardı. Şentürk, programı açarken ekonomi, zamlar, siyaset, Merkez Bankası’nın kararı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sezen Aksu hakkındaki sözlerini konuşacaklarını söyledi.

Sezen Aksu konusuna sıra ikinci bölümde geldi. Doğan Şentürk, Sezen Aksu’ya sosyal medyada başlayan linç operasyonunun Erdoğan’ın da gündemine girdiğini vurguladı ve özetle şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanı, Sezen Aksu’yu hedef gösterdi ama sözlerini vermeyeceğiz. Biz bugün ana haberde de sorumlu habercilik gereği ne cumhurbaşkanının camide yaptığı konuşmanın görüntüsünü ne de sarf ettiği sözleri verdik. Neden? Yarın Allah korusun Sezen Aksu’nun başına bir şey geldiğinde FOX Haber Merkezi olarak, ben Genel Yayın Yönetmeni olarak vicdanen rahatsız hissederim. Belki ben vermeseydim o insanlar o sözden hareket etmeyeceklerdi.

Bizim bu sorumluluğu taşıdığımız bir yerde Sayın Cumhurbaşkanı, devlet aklını bir tarafa bırakarak bu hedef göstermenin neticesinde Sezen Aksu’nun yarın başına bir iş geldiğinde bunu dünyaya, Türkiye’ye nasıl açıklarsınız? Durumdan vaziyet çıkaran kendini bilmez kişiler yarın sanatçımızın başına bir iş getirdiklerinde vicdani yükünü nasıl taşıyacaksınız? Bu tehlikeli bir oyun, geçmişte de böyle olaylar yaşamadık mı?”

Yazının devamı için tıklayın

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, medyanın ve gazetecilerin sorunlarını ve geleceğini tartışmak isteyenlere kapısı açık, kar amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
666TakipçilerTakip Et
11,155TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler