14.9 C
İstanbul
14 Nisan 24, Pazar
spot_img

En kritik toplantı

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün, futbol takımının Süper Lig’den çekilmesinin de aralarında bulunduğu önemli kararların alınabileceği Olağanüstü Genel Kurulu 2 Nisan’da (bugün) yapılacak.

17 Mart’ta oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe karşılaşmasının olaylı bir şekilde son bulmasından 24 saat sonra alınan Olağanüstü Genel Kurul kararı kulübün futbol şubesinin geleceğini belirleyecek bir süreci başlattı.

Başkan Ali Koç, toplantıda alınabilecek kararlar konusunda, “Önümüzde kötü, daha kötü ve en kötü olmak üzere üç seçenek var. Alt lige inmek, bir süre için futbol faaliyetlerine son vermek veya yurt dışında bir takım almak da ihtimal dahilinde.. Fakat bu kongrede netleşecek” dedi.

Koç, Cuma günü Yüksek Divan Kurulu üyelerine seslenirken de, “Bu gidişat gidişat değil, kabul edilemez bir gidişat, organize bir kötülük içindeyiz. Adaletin, hakkın, hukukun tesis edilmediği bir ortamda rekabet etmeye çalışıyoruz. Ne hikmetse hiçbir kulübün tarihi boyunca başına gelmeyecek tek olay bizim 15-20 senede defalarca başımıza geldi, hem içeride hem de dışarıda…” diye konuştu.

Kulüp yönetimi, Olağanüstü Genel Kurul toplantısında çoğunluğun sağlanabilmesi için üyelere neredeyse her gün mesaj gönderiyor. 50 bin civarında üyesi bulunan kulübün 2 Nisan’daki toplantısı yeter çoğunluk sağlanamazsa 9 Nisan’a ertelenecek. Ancak, hafta içi olmasına rağmen ilk toplantıda çoğunluğun sağlanacağı düşünülüyor.

Kulüp, Olağanüstü Genel Kurul’dan çıkabilecek kararlara şimdiden hazırlık yapmak amacıyla sponsorlar, Sermaye Kurulu Piyasası (SKP) ile masaya oturdu ve medyada çıkan haberlere göre, Süper Lig’den çekilme konusunda Avrupa futbolunun patronu UEFA’dan görüş istedi.

Açıklanan ligden hemen çekilme, futbol şubesinin faaliyetlerini dondurma ya da yurt dışında bir takım alma senaryoları dışında 2023-2024 sezonunun kalan maçlarında sahaya çıkma ve sezonun bitiminin ardından ligden çekilme seçeneği de bulunuyor. Özellikle takımın teknik sorumlularıyla futbolcuların kalan maçları oynamak istediği konuşuluyor.

Ancak yönetimin bunları ya da başka bir seçeneği uygulayabilmesi için Olağanüstü Genel Kurul’a katılacak delegelerin desteğini alması gerekiyor.

Toplantıda tek bir seçeneğin oylanması yerine yönetime istediği kararı uygulayabilmesini sağlayacak genel bir “açık çek” verilmesi bekleniyor. Bu gerçekleşirse, hangi adımların atılacağını belirlemek ya da herhangi bir adım atmamak tamamen Yönetim Kurulu’nun inisiyatifinde olacak.

İlgili yazı:

‘Romantik’ Fenerbahçeliler

 

Medya Günlüğü

Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
666TakipçilerTakip Et
11,281TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler