24.3 C
İstanbul
13 Temmuz 24, Cumartesi
spot_img

Down sendromlu ressam

Art of İst Atölye ve Türkiye Down Sendromu Derneği ile Güzel Sanatlar Akademisi tarafından düzenlenen SARP Resim Sergisi’nin açılışı Küçükçekmece Belediyesi
Güzel Sanatlar Akademisi Performans ve Sanat Galerisi’nde yapıldı.

Sergide, 13 yaşındaki down sendromlu ressam Sarp Elifoğlu’nun 21 adet akrilik üstü tuval tablosu sanatseverlerle buluştu. Serginin açılışında konuşan Sarp, deprem bölgesinde yer alan 800 down sendromlu bireye dikkat çekti. Tüm down sendromlu kardeşlerine örnek olmak istediğini söyleyen Sarp isterlerse her şeyi başarabileceklerini söyledi.

Sarp’ın annesi Rüyam Elifoğlu, “Oğlumuz ile kendisi olduğu için, +1 kromozomlu olduğu için ve başarılı bir ressam olduğu için gurur duyuyoruz” dedi.

Sarp’ın öğretmeni Zeren Turgay Demir, “Down sendromlu bir çocuğun da başka bir çocuktan farksız olarak hatta daha iyisini yapabileceğini, böyle başarılara imza atabileceğini göstermek ve bu yolda bir farkındalık yaratmak istedim” diye konuştu.

Siz de Sarp’ın farklı tarz ve tekniklerle yorumladığı 21 özel resmi görmek ve bu eserlerin yapılış anlarının hikayelerini öğrenmek isterseniz; 15 Nisan’a kadar açık olacak sergiyi ziyaret edebilirsiniz.

Çünkü gerçek dostlar kromozom saymaz…

(Art of İst Atölye)

Medya Günlüğü

Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
678TakipçilerTakip Et
11,600TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler