30.9 C
İstanbul
13 Haziran 24, Perşembe
spot_img

Demirören Medya’dan açıklama

Hürriyet ve Milliyet gazetelerinin internet siteleri, Demirören Medya Grubu’nun aşağıdaki açıklamasını yayınladı:

“Demirören Medya Grubu’nun ve yöneticilerinin, son günlerde sistematik bir şekilde hedef alındığı ve iftiralarla itibarsızlaştırma çabası içine girildiği gözlemlenmektedir.

Son olarak bir internet sitesi üzerinden başlatılan karalama kampanyası nedeniyle bu açıklamayı yapma zarureti doğmuştur.

Grubumuz ve yöneticilerini itibarsızlaştırmayı amaç edinen ve bu karalama kampanyasında aktif olarak ‘kullanılan’ bir internet sitesinde, aslı astarı olmayan, yalan, iftira ve mesnetsiz suçlamalara yer verilmiştir.

Şu bilinmelidir ki; Demirören Medya’da her türlü ticari ilişki ve anlaşmalar, hukuka uygun yapılmakta ve sıkı denetim süreçlerinden geçirilmektedir. Tamamen algı operasyonu niteliği taşıyan söz konusu iftira metnindeki iddiaların doğru olmadığı ve herhangi bir zararın oluşmadığı tespit edilmiştir.

Söz konusu yayınlarla ilgili suç duyurusunda bulunulmuş ve diğer tüm hukuki süreçler başlatılmıştır.

Saygıyla duyurulur.”

İddia neydi?

Bir medya sitesi, Demirören Medya’ya bağlı CNN Türk’teki şirket içi yolsuzluk iddiasına ilişkin yeni belgeler ortaya çıktığını ileri süren habere yer vermişti.

Medya Günlüğü

Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

Önceki İçerik‘Taşıma suyla’ savaş
Sonraki İçerikSondaki başlangıç
Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
678TakipçilerTakip Et
11,500TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler