20.7 C
İstanbul
30 Mayıs 23, Salı
spot_img

‘D’den ‘Z’ye doğal gaz

Sınırsız TV’de gazeteci Musa Özuğurlu, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in son açıklamasıyla aniden gündemin ön sırasına yerleşen doğal gaz konusunu bütün boyutlarıyla Medya Günlüğü yazarı Aydın Sezer’le konuştu.

Putin’in, “Türkiye’yi gazda Avrupa’nın merkezi yapma” sözlerini yorumlayan Sezer enerjide koridor, transit ve merkez (hub) ülke olmanın ne anlama geldiğini anlattı. Sezer, “Putin’in ne kastettiği önemli. Eğer yeni hatlar yapılacak ve boru hatları sadece ülkemizden geçecekse merkez olamayız. Eğer Türkiye gaz fiyatını belirleyecekse ve Putin’in buna yeşil ışık yakıyorsa o zaman çok önemli. Bu, Türkiye’nin 25 yıllık hayali” dedi. Sezer, “Bugünden yarına olacak bir proje değil, siyasi açıdan çok zor” diye ekledi.

Programda, Putin’in neden böyle bir öneride bulunduğu, Avrupa’ya hangi mesajı vermek istediği, Rusya’nın seçim öncesi iktidara büyük destek vermesi, Türkiye’nin Rusya-Ukrayna savaşındaki konumu, muhalefetin Moskova’ya yönelik açıklamaları da konuşuldu, ayrıca izleyicilerden gelen sorular yanıtlandı.

 

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, medyanın ve gazetecilerin sorunlarını ve geleceğini tartışmak isteyenlere kapısı açık, kar amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
666TakipçilerTakip Et
11,097TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler