26.4 C
İstanbul
13 Temmuz 24, Cumartesi
spot_img

‘Bu iş zıvanadan çıktı’

Nasrullah Ayan Youtube kanalında son açıklanan enflasyon rakamlarını değerlendirdi, ekonomideki gelişmeleri yorumladı ve izleyenlerden gelen soruları yanıtladı.

TÜİK’e göre, tüketici enflasyonu temmuzda yüzde 79,60’a yükseldi, bağımsız ENAG’a göre ise temmuz enflasyonu yüzde 176,07 oldu.

Ayan, “Düşecek dediklerine bakmayın. Enflasyonda tedbir almaya niyetleri yok. Enflasyonla mücadele etmek kolay değil, tedbir almaları lazım, almadılar. Bu iş zıvanadan çıktı” dedi.

Dövizin kontrol altında bulunmadığını, baskı altında tutulduğunu belirten Ayan, “Baskı altında tuttuğunuz şey patlar. Mutlaka enflasyonla dengelenmeli. Bastırdıkça patlamanın daha şiddetli olacağı düşüncesindeyim” diye konuştu. Rusya’dan para geldiği haberleri içinse, “Türk ekonomisinin sorunu 5-10 milyar dolar çözülebilecek durumda değil. Mutlaka daha makro hesaplar yapmamız lazım” dedi.

Ayan ayrıca izleyenlerden gelen şu soruları yanıtladı:

-40 bin lirayı nasıl sepet yaparsınız?

-ABD seçimleri öncesi ralli olacak mı?

-Param döviz ve altında, ev almak istiyorum. Ne yapmalıyım?

-Yeni vergi gelme ihtimali var mı?

-Hiç mi iyi giden bir şey yok. İktidar değişince çok mu iyi olacak?

-Merkez Bankası az da olsa haklı değil mi?

-Altında yükseliş olacak mı?

 

Medya Günlüğü

Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
678TakipçilerTakip Et
11,600TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler