5.9 C
İstanbul
28 Ocak 23, Cumartesi
spot_img

Woman TV yeniden yayında

Kadın eksenli çağdaş bir yaşam kanalı olan Woman TV yaklaşık iki yıllık aranın ardından Çarşamba günü yayın hayatına başladı.

Hayata dair sağlık, kültür-sanat, bilim, tarih, spor, edebiyat ve sinema konuları başta olmak üzere, yaşamın her köşesine dokunan programlar üreten Woman TV, kadının toplumsal yaşamdaki üretim gücünü ortaya çıkarmak için yola çıktı. Kanal, kadının temsil edildiği tüm platform ile ulusal ve uluslararası alanlardaki etkinlikleri ekrana taşımayı hedefliyor.

Woman TV sadece Türkiye’nin değil dünyanın her coğrafyasından ağırlıklı olarak kadınların ürettiği içerikleri, programları, filmleri ve belgeselleri izleyiciler ile buluşturacak. Kadın istihdamını önemseyen bir kadro yapılanması ile kurum içi cinsiyet eşitliği ilkesini benimsiyor.

Okay Karacan yönetiminde, Ebru Güngör, Ekin Olcayto, İnci Bekarlı, Zekiye Özbay, Serap Koç, Didar Üstün, Zeliha Sunal, Ebru Çanak, Ali Can Sabunsoy, Doç. Dr. Birnur Yılmaz, Merve Belen gibi sevilen ve deneyimli isimlerin yanı sıra dijital çağı da yakalayan donanımlı program üreticileri de Woman TV’de izleyicilerle buluşuyor. Televizyona farklı bir anlayış ve kalite getirmeyi amaçlayan programları ile özellikle kadının öncü olduğu bir izleme deneyimi sunmayı hedefliyor.

İç yapımların dışında, çizgi film kuşakları, kadın ve yaşam belgeselleri, uluslararası ödüllü gezi, seyahat ve yemek belgeselleri, dekorasyon, mutfak, bina yenileme konulu projeler de kanalın yayın prototipinde yer alacak.

Woman TV “Bugün ne izlesem?” sorusuna, özenle seçilmiş içerikleriyle oluşturduğu aileye uygun yayın akışıyla cevap veriyor; farklı bakış açısı ile güçlü, üreten kadın olgusuna yardımcı olmak için yola çıkıyor.

İzleyiciler, Woman TV’ye Digiturk 50. kanal, D-Smart 53. kanal, womantv.com.tr’den ve uydudan Avrupa’nın ve Türk coğrafyasının tüm kapsama alanında olacak şekilde erişebilecek.

İlk olarak 24 Aralık 2018 tarihinde yayına başlayan kanal 17 Nisan 2020’de kapanmıştı.

(Medyaradar)

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, medyanın ve gazetecilerin sorunlarını ve geleceğini tartışmak isteyenlere kapısı açık, kar amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
666TakipçilerTakip Et
11,142TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler