17.7 C
İstanbul
30 Mayıs 23, Salı
spot_img

Ukrayna’da Erdoğan posteri

Ukrayna’nın batı şehirlerinden Ternopil’de sokaklarda fotoğraflanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kolaj posteri sosyal medyada geniş yankı buldu. Lvov yakınlarındaki 215 bin nüfuslu şehirde, bir grafik tasarımcısının Erdoğan’ı eli belindeki kılıçta resmeden bir resmin kullanıldığı Türk ve Ukrayna bayraklarının bulunduğu görsel, reklam panolarından birine asıldı. Ukrayna 365 Telegram kanalının paylaştığı fotoğrafta “Ukrayna’nın dostlarına destekleri için teşekkür ediyoruz” yazıldı.

 

 

Sosyal medya yorumlarında, özellikle Erdoğan’ın damadı Selçuk Bayraktar’ın Ukrayna’ya Bayraktar İHA’larını yollamasının Ukrayna’da büyük takdir topladığı, Erdoğan’a Kiev’e destek veren diğer dünya liderleriyle birlikte teşekkür edildiği belirtildi.

Ukrayna basını, “Rusya’nın Ukrayna’ya karşı askeri operasyon başlattığı 24 Şubat’tan sonra Ankara’nın, Boğazları askeri gemilere kapattığını, bu nedenle Rus filosunun bir bölümünün Ukrayna’ya karşı operasyona katılmak üzere Karadeniz’e dönemediğini, bunun Kiev için büyük bir yardım olduğunu” da yazdı.

(TürkRus.Com)

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, medyanın ve gazetecilerin sorunlarını ve geleceğini tartışmak isteyenlere kapısı açık, kar amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
666TakipçilerTakip Et
11,097TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler