26.3 C
İstanbul
13 Haziran 24, Perşembe
spot_img

Uğur Dündar-Enver Aysever polemiği

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün cumartesi günü yapılan 2022 Yılı Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı tartışmalara sahne oldu.

Bazı üyelerin tepkisine hedef olan Yüksek Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar, “Hayat felsefem hep onurlu yaşamak, çocuklarıma şerefli bir soyadı bırakmak oldu. Yüksek Divan Kurulu başkanlığını da Cumhuriyetin Feneri olduğu için kabul ettim. Bugün de bu görevi bırakmaya karar verdim. Ölünceye kadar Mustafa Kemal’in askeri olacağım, bedeli neyse ödeyeceğim” dedi ve istifa ettiğini açıkladı. Ancak Dündar daha sonra oylama yaptırarak  görevine devam edeceğini söyledi.

Gazeteci Enver Aysever, Dündar’ın bu kararı üzerine Twitter hesabından şöyle tepki gösterdi:

“İstifa ediyorsun, ergen gibi yarım saat geçmeden, üstelik aşağıdakileri silerek geri dönüyorsun. Böyle birine ne gazeteci olarak, ne de divan başkanı olarak güvenenin aklına şaşarım” İnsan sözünün eri olmalı. Duayen diye herkese zorla dayatıyor, bildiğin ‘loser’, ‘yallah.’ Not: Tırnak içindeki sözcükler sayın Dündar’ın kendi ifadeleridir, hakaret etmeyi seven duayen de olmaz. Önüne geleni engelle, Mehmet Şimşek’in kankası ol, sahte tarih yaz kendin için, buraya kadar. Elbette kalabalıklar da günü gelince anlayacak. Buraya kadarmış ‘duayen’.”

Aysever’in bu tepkisinin üzerine Dündar’ın “Enver peki sen ne yapıyorsun? Tek yaptığın boş boş konuşup başarılı insanlara saldırmak. Uğur Dündar’ın menisinin damlası olamazsın” yolundaki bir paylaşımı retweet etmesi ikili arasında iplerin daha da gerilmesine neden oldu.

Söz konusu paylaşımın ekran görüntüsünü paylaşarak takipçileriyle paylaşan Aysever, şunları yazdı:

“Daha önce AKP’ye Mehmet Şimşek üzerinden destek verdiği için eleştirmiştim. Bana fikirle karşılık vereceğine loser, yallah diyerek konuyu geçiştirmek istedi. Ertesi gün gelen tepki üzerine beni yana yakıla telefonla aradı, açmadım. Özür bekledim

Dün Fenerbahçe Kongresi’nde nasıl davrandığı açıkça görüldü, oylama sahtekarlığı yaptı. Bunu da eleştirince yukarıdaki paylaşım dahil iyice kendini kaybettiği görüldü.

Dündar’ın maalesef huyunu, geçmişini basın dünyası bildiği halde, kimse başına bela etmemek için ‘duayen’ der, susar. Oysa, Tarık Akan 12 Eylül’de beyefendinin nasıl biri olduğunu ‘Anne Kafamda Bir Var’ kitabında açıkça ortaya konmuştur. Her iktidara destek veren, güçlünün yanında olan duayen (!) kendini ‘bedel’ ödeyen biri olarak anlatıyor. Bedel nedir? Uğur Mumcu mudur kendisi? Nazım Hikmet zamanında ‘Putları Yıkıyoruz’ yazıları yazmıştı. Şimdi sıra bugünün putlarında.”

Dündar ise Hasan Baran’ın ‘Hayatımın Sırları’ adlı eserinden Tarık Akan’ın açıklamalarına dair bölümü paylaşarak altına, “Loser! Bak senin gibi müfterilere sevgili arkadaşım Tarık Akan, tokat atar gibi cevap vermiş!..” notunu düştü.

(Medyaradar)

Medya Günlüğü

Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
678TakipçilerTakip Et
11,500TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler