14.3 C
İstanbul
12 Nisan 24, Cuma
spot_img

TV5’ten ‘Hakan Şükür’ açıklaması

TV5 kanalı, Mehmet Ali Kayacı’nın sunduğu ‘Düşünme Vakti’ programına ABD’de bulunan FETÖ firarisi Hakan Şükür’ün çıkarılmasıyla ilgili açıklama yaptı.

Kanalın resmi web sitesinden yapılan açıklamada programın yayından kaldırıldığı belirtildi. Hakan Şükür’ün programa Yayın Kurulu’nun bilgisi dışında çıkarıldığını söyleyen TV5 yönetimi, “8 Kasım 2022 tarihli “Düşünme Vakti” programında Yayın Kurulu’nun bilgisi dışında fiili bir durum oluşturularak, söz konusu program gerçekleştirilmiştir. Yayınlanan program hakkında kurum içi titiz bir inceleme başlatılmış olup inceleme sonuçlanana kadar ilgili program yayından kaldırılmıştır” dedi.

Açıklamanın devamında Osman Öcalan’ın TRT’ye çıkarılmasını hatırlatan TV5 yönetimi, bunu görmezden gelenlerin kendilerini linç etmeye çalıştığını belirterek “TV5 Yayın Kurulu olarak Osman Öcalan’ın TRT’ye çıkarılmasını, İmralı’dan gelen mektupların yayınlanmasını, çözüm sürecinde Kandil’de yapılan röportajları görmezden gelenlerin bu program üzerinden TV5’i ve camiamızı linç etme çabasını samimi, ahlaki ve vicdani bulmadığımızı da ifade ediyoruz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur” denildi.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) kanal hakkında inceleme başlatıldığını duyurdu. Twitter hesabından açıklama yapan RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, “Ülkemizin bekasını hedef almış, sinsi bir terör örgütünün alenen destekçisi olan şahsın yayına çıkarılmasına, mensubu olduğu terör örgütünün propagandasını yapmasına müsaade etmeyiz. TV5 hakkında Üst Kurulumuz gerekli incelemeyi başlatmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” dedi.

(Medyaradar)

Medya Günlüğü

Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
666TakipçilerTakip Et
11,281TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler