5.9 C
İstanbul
28 Ocak 23, Cumartesi
spot_img

‘Türkiye’yi Ukrayna’yı şımartmakla suçluyorlar’

Medyascope TV’de gazeteci Işın Eliçin, Ukrayna krizinin bütün yönlerini Medya Günlüğü yazarı Aydın Sezer’le değerlendirdi.

Sezer, krizin her an sıcak bir çatışmaya dönebileceği beklentisine ve tansiyonun hiç düşmemesine rağmen Batı ile Rusya arasındaki diplomatik temasın sürmesinin önemli olduğunu söyledi. Türkiye’nin arabuluculuk çabalarıın Moskova tarafından karşılıksız bırakıldığını belirten Sezer, “Çünkü bizi Ukrayna’yı şımartmakla suçluyorlar. Türkiye’nin Donbass’ta (Ukrayna’nın ayrılıkçıların kontrolündeki doğu bölgesi) yapabileceği bir şey yok” dedi. Sezer ayrıca, NATO’nun yeknesak bir yapıda bulunmaması nedeniyle Rusya’nın ABD ile “kedinin fareyle oynadığı gibi oynadığını” söyledi.

İngiltere neden devreye girdi? NATO’yu Türkiye mi kurtaracak? Avrupa ülkeleri neden rahatsız. Rusya’nın elinde hangi kozlar var?

Eliçin sordu, Sezer yanıtladı:

 

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, medyanın ve gazetecilerin sorunlarını ve geleceğini tartışmak isteyenlere kapısı açık, kar amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
666TakipçilerTakip Et
11,142TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler