22.6 C
İstanbul
16 Haziran 24, Pazar
spot_img

Türkiye-Rusya karşılaştırması

Özel askeri operasyon sonrası ülkeyi terk eden ve Türkiye’de yaşayan birçok Rusya vatandaşı turistik vize ve oturum izni alma şartlarının zorlaştırılması, para transferi dahil ekonomik sıkıntıların artması sonrası ülkelerine dönüş yapmaya başladı.

Rus medyası, Türkiye deneyimli blog yazarlarına dayanarak “Türkiye yerine Rusya’da yaşamanın dört avantajına” dikkati çekti.

Tourprom.ru sitesinde blogger gözüyle Rusya’da yaşamanın Türkiye’ye kıyasla artıları şöyle sıralandı:

– Rusya’da taksiler daha ucuz, “anlaşılır”. Şehir içi ulaşım daha rahat. Otomobili olmayan kişilerin de toplu taşımayla ulaşımları kolay.

– Uygun fiyatlı, farklı mutfaklardan çok fazla restoran var. Rusya’da birçok restoran uygun fiyatlı yemek sunuyor. Türkiye’den farklı olarak, Rusya’da restorana gitmek daha sıradan bir durum: Yaygın ve zevkli:

– Rusya’da kıyafet seçenekleri daha fazla. Belki şaşırtıcı gelebilir, ama Türkiye’den Rusya’ya dönen birçok kişi, Türkiye tekstil ülkesi olmasına rağmen Rusya’da kıyafet seçeneğinin daha fazla olduğunu belirtiyor. Sezon farklılıkları ve Türk ürünleri satan çok fazla perakende mağazasının bulunması bunun sebepleri olabilir.

– Çocuklarla verimli vakit geçirmek için daha fazla seçenek mevcut. Çocukların eğitimlerini destekleyici çok fazla ücretsiz aktivite var. Örneğin, spor okulları, müzik okulları ve diğer farklı eğitim kurumları. Türkiye’en Rusya’ya geri dönenler, daha önce bunun farkına varmadıklarını, ancak şimdi değerini anladıklarını söylüyorlar.

Haberde, mobil bağlantıya erişim, hızlı internet ve çok sayıda kaliteli hizmet de Rusya’nın Türkiye’ye göre artıları olarak gösterildi.

(TurkRus.Com)

Medya Günlüğü

Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

Önceki İçerikHaksız rekabet
Sonraki İçerikAl sana Anadolu mozaiği!
Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
678TakipçilerTakip Et
11,500TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler