22.7 C
İstanbul
4 Ekim 23, Çarşamba
spot_img

‘Türkiye olgun bir demokrasi’

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov 14 Mayıs seçimlerini yorumlarken, “Türkiye şeffaf seçimler yapabilen olgun bir demokrasi ülkesi” dedi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Peskov,”Türkiye olgun bir demokrasi, şeffaf seçimler sağlayabilen ve yasa dışı eylemleri önleyebilen güçlü, egemen bir ülke. Bundan hiç şüphemiz yok” diye konuştu.

“Rusya ve Türkiye’yi çok geniş bir yelpazede karşılıklı yarar sağlayan ilişkiler birleştiriyor” diyen Peskov, seçimlerden sonra bu iş birliğinin derinleşeceğini umduğunu söyledi.

Kremlin Sözcüsü, iki ülkenin, enerji, turizm, ticaret, tarım, kara ve hava taşımacılığı alanlarında iş birliği yaptığını hatırlattı. Peskov, “Bu nedenle bugünlerde Türkiye’den gelen haberleri büyük bir ilgi ve dikkatle takip ediyoruz. Türk halkının tercihine saygı duyacağız ancak her halükarda iş birliğimizin devam etmesini, derinleşmesini ve genişlemesini diliyoruz” dedi.

Fuad Safarov, Moskova

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, medyanın ve gazetecilerin sorunlarını ve geleceğini tartışmak isteyenlere kapısı açık, kar amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
666TakipçilerTakip Et
11,278TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler